Słuchawki i monitory INZONE od Sony przedstawione. Masa szczegółów o sprzętach dla konsol PS5 i PC

Sony INZONE M3

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami dzisiaj o godzinie 23:00 czasu polskiego rozpoczęło się wydarzenie Sony o nazwie „Find Your New Zone”. Przecieki wskazywały, że podczas niego poznamy nową serię sprzętów – słuchawki INZONE i gamingowe monitory – stworzoną z myślą o użytkownikach konsol PS5. Teraz możemy potwierdzić, że doniesienia z poprzedniego tygodnia były prawdziwe.

Słuchawki INZONE H3, H7, H9 oraz monitory INZONE M3, M9 zaprezentowane przez Sony

Sony INZONE – prezentacja

Monitory Sony INZONE

Na początku japońska korporacja przedstawiła dwa monitory. Mają one znacząco przyczynić się do rozwoju kultury gamingowej, dając użytkownikom PC i konsol PlayStation 5 wiele możliwości. 27-calowy INZONE M9 (wyceniony na 900 dolarów) pojawi się na rynku latem 2022 roku i będzie wyróżniał się następującymi funkcjami: rozdzielczością 4K, ekranem z matrycą IPS, częstotliwością odświeżania obrazu na poziomie 144 Hz, wsparciem HDR i VRR, wysokim kontrastem przy technologii Full Array Local Dimming oraz czasem reakcji wynoszącym 1 ms. Nie można zapomnieć także o funkcji Display HDR 600, pokrywającej 95% zakresu kolorów DCI-P3 i przyciemniającej obraz w celu uzyskania lepszego kontrastu.

Monitor INZONE M9 – galeria:

Drugi monitor – INZONE M3 – zadebiutuje na półkach sklepowych zimą 2022 roku. Został on wyceniony na kwotę 529 dolarów, a to dlatego, iż jego parametry są słabsze niż przy wymienionym już wyżej INZONE M9. W tym przypadku będziemy mogli cieszyć się rozgrywką na 27-calowym ekranie z matrycą IPS w rozdzielczości Full HD (1080p) – przy częstotliwości odświeżania 240 Hz i dostępnej technologii VRR. Czas reakcji wynosi 1 ms.

Monitor INZONE M3 – galeria:

Oba monitory bazują na kablu HDMI w standardzie 2.1, lecz nie zabraknie w nich portów Display Port 1.4, USB-C czy przełącznika KVM. Dodatkowo Sony zadbało o wbudowane głośniki o mocy 2 W. Warto również nadmienić, że po podłączeniu tych monitorów do PS5 konsola automatycznie je rozpozna i zoptymalizuje ustawienia HDR.

Słuchawki Sony INZONE

W kolejnym etapie prezentacji Sony ukazało słuchawki z serii INZONE. Zdecydowano się na trzy modele, a najtańszy – INZONE H3 – został wyceniony na 99,99 dolarów. Podłączymy go pod PS5 lub PC (z innymi platformami owe słuchawki z serii INZONE nie będą kompatybilne) za pomocą kabla z gniazdem słuchawkowym 3,5 mm. To urządzenie zapewnia dźwięk przestrzenny 360 stopni oraz technologię optymalizującą akustykę.

Słuchawki INZONE H3 – galeria:

Następne w kolejce są INZONE H7. Je wyceniono na 229,99 dolarów. Są bezprzewodowe, a akumulatory z dużą pojemnością mają wytrzymać nawet 32 godziny na jednym ładowaniu. Nie licząc formy podpięcia, to oferują one to samo, co INZONE H3, a oprócz tego posiadają membrany zapewniające wierne odtworzenie bardzo wysokich częstotliwości oraz niskich tonów.

Słuchawki INZONE H7 – galeria:

Ostatnie słuchawki z nowej serii to INZONE H9. Te będą kosztować 299,99 dolarów, a oprócz elementów z urządzenia INZONE H7 (chociażby bateria jest tej samej pojemności, więc na papierze H9 również wytrzymają mniej więcej 32 godziny na jednym ładowaniu) zapewnią pasek LED koloru niebieskiego, tryb dźwięków otoczenia oraz specjalną redukcję szumów odziedziczoną po Sony 1000X. Ograniczenie rzeczonych szumów ma wnieść rozgrywkę na jeszcze wyższy poziom.

Słuchawki INZONE H9 – galeria:

Wszystkie ze słuchawek INZONE od Sony mają wyróżniać się miękkim, szerokim pałąkiem, który ma przystosowywać się pod każdego użytkownika. Dzięki temu długie sesje przy konsoli czy PC mają nie być męczące dla posiadaczy rzeczonych sprzętów.

Na sam koniec warto wspomnieć, że słuchawki z serii INZONE trafią do sprzedaży w lipcu 2022 roku. Więcej szczegółów prawdopodobnie poznamy niebawem.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja ograniczona czasowo!
Z