Monster Hunter doczeka się nowej gry! Capcom stawia na produkcję podobną do Pokemon GO

Monster Hunter Now

Seria Monster Hunter bez dwóch zdań jest jedną z bardziej popularnych marek na całym świecie i dość skutecznie zapełnia dość specyficzną niszę gier traktujących o polowaniach na ogromne bestie. O sukcesie tej marki świadczą, chociażby wyniki sprzedażowe, bo do końca 2022 roku rozeszło się ponad 90 milionów egzemplarzy różnych tytułów spod tego szyldu. Teraz zaś Capcom ogłosił, że planuje postawić na jeszcze jedną produkcję, która mocno inspirowana jest niezwykle popularnym Pokemon GO.

Monster Hunter Now pozwoli graczom zapolować na ogromne bestie w prawdziwym świecie

Monster Hunter Now — trailer

Najnowsze informacje wskazują, że Capcom nawiązał współpracę z popularnym deweloperem Niantic, a efektem tej współpracy ma być produkcja Monster Hunter Now. Według zapewnień produkcja ta oparta będzie o założenia znane z Pokemon GO.

Oznacza to, że gracze będą musieli wyjść z domu i samodzielnie zapolować na bestie, które pojawiać się będą w prawdziwym świecie.

Naturalnie Monster Hunter Now będzie grą przeznaczoną na urządzenia mobilne z systemami iOS oraz Android, a cechą charakterystyczną jest wykorzystanie technologi rozszerzonej rzeczywistości. Jednocześnie twórcy zapewniają, że tytuł ten będzie różnił się od poprzedniego hitu Niantic.

Monster Hunter Now
Monster Hunter Now

Pewną odmianą ma być mechanika Pintballa, czyli oznaczania bestii, które pojawią się na mapie, aby potem móc mierzyć się z nimi w zaciszu własnego domu, bez konieczności stania ciągle w jednym miejscu. Jednocześnie twórcy zapowiadają, że istotnym aspektem tego tytułu będzie również kooperacja z innymi graczami. Na łowy bowiem będzie można wyruszyć w maksymalnie czteroosobowych grupach.

Przeczytaj też: Gry turowe

Według Kei Kawaiego z Capcomu projekt Monster Hunter Now rozwijany jest od czterech lat, kiedy to przedstawiciele Niantic sami zwrócili się do japońskiego wydawcy z tym projektem. Premiera tej mobilnej produkcji zaplanowana jest na wrzesień 2023 roku, jednak już niebawem, bo 25 kwietnia ruszą zamknięte beta testy, do których zapisać się można przez formularz dostępny pod tym adresem.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.