Monster Hunter Rise z masą nowych informacji przed premierą na nowych platformach. Capcom zapowiada spore udogodnienia

Monster Hunter Rise

Do debiutu Monster Hunter Rise na nowych platformach oraz w Xbox Game Pass pozostał równy tydzień. Biorąc pod uwagę duże zainteresowanie tą produkcją, można zakładać, że będzie to jedna z głośniejszych premier pierwszego półrocza 2023 roku. W związku z tym Capcom postanowił podzielić się z oczekującymi na tę premierę graczami szeregiem istotnych informacji m.in. na temat działania gry na różnych urządzeniach.

Capcom zdradza, w jakiej rozdzielczości zagramy w Monster Hunter Rise na konsolach ósmej oraz dziewiątej generacji

Opublikowana przez Capcom grafika wyjaśnia szereg spraw, które nurtowały sporą część graczy oczekujących na debiut Monster Hunter Rise na nowych platformach. Jedną z najważniejszych kwestii była ta dotycząca rozdzielczości, w jakiej uruchomi się gra na danym sprzęcie. Lista przedstawiająca działanie na poszczególnych konsolach prezentuje się następująco:

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■
  • Xbox One, Xbox One S, PS4 – 1920 × 1080 pikesli
  • Xbox Series S – 2560 × 1440 pikseli
  • Xbox Series X, Xbox One X, PS5, PS4 Pro – 3840 × 2160 pikseli

Wydawca podkreślił także, że liczba klatek na sekundę na każdym za sprzętów zależna będzie od sytuacji, która dziać się będzie na ekranie. Jeśli jednak znajdą się osoby preferujące wysoką wydajność lub obraz, to „w zależności od sprzętu” będą mogli nadać priorytet liczbie klatek na sekundę lub jakości obrazu.

Przeczytaj też: Kody do The Forest

Poza tym twórcy zadbali o możliwość przenoszenia stanów rozgrywki pomiędzy PS4 a PS5. Posiadacze konsol Xbox One, Xbox Series X|S oraz pecetów mogą liczyć na swobodny crosssave pomiędzy wszystkimi trzema urządzeniami.

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.