Monster Hunter: World znowu przyciąga dziesiątki tysięcy graczy! Najlepszy wynik od 2020 roku

Monster Hunter: World

Podczas tegorocznej gali The Game Awards Japończycy oficjalnie zapowiedzieli Monster Hunter Wilds. Mimo że na premierę tytułu poczekamy do 2025 roku, to niespodziewana prezentacja skłoniła tysiące graczy do zapoznania się z poprzednimi częściami serii. Trwa prawdziwy renesans popularności Monster Hunter: World na platformie Steam.

Monster Hunter: World cieszy się największą popularnością od 2020 roku

Monster Hunter: World – SteamCharts

Według danych serwisu SteamCharts Monster Hunter: World przeżywa właśnie drugą młodość. W ciągu ostatnich 24 godzin tytuł uruchomiło jednocześnie ponad 136 tys. osób. To najlepszy wynik od lipca 2020 roku (w łowców potworów wcieliło się wówczas 144 tys. graczy).

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Sześcioletni tytuł znajduje się na 15. miejscu w rankingu najpopularniejszych gier na Steam pod względem liczby aktualnych graczy. Wyprzedził tym samym takie pozycje jak Destiny 2, Warframe, DayZ czy EA Sports FC 2024.

Mimo iż nic nie wskazuje, że pobity zostanie rekord ustanowiony w momencie debiutu wersji PC, to działania Capcomu są przykładem odpowiedniej reakcji na rosnące zainteresowanie ze strony graczy.

Przeczytaj także: Najlepszy projektor do domu

Kilka dni po zapowiedzi Monster Hunter Wilds Japończycy uruchomili kampanię #ReturnToWorld, w ramach której obniżono cenę Monster Hunt: World o rekordowe 67 procent. Ekipa Capcom Community Team wróciła także do organizowania cotygodniowych transmisji na żywo.

Źródło: Insider Gaming

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.