Fani średniowiecznych potyczek, szykujcie miecze! Mordhau trafi na konsole

Mordhau

Kiedy Mordhau debiutowało na platformie Steam w 2019 roku, gra bardzo szybko zebrała wysokie oceny i zyskała spory rozgłos. Gracze konsolowi widząc sukces tej produkcji, musieli obejść się smakiem. W niedługiej przyszłości ich oczekiwania nareszcie dobiegną końca, bo deweloper ogłosił oficjalnie, że Mordhau trafi na konsole.

REKLAMA

Mordhau zmierza na konsole

Zwiastun Mordhau na konsole

Mordhau to produkcja typu slasher, w której wcielamy się w wykreowanego przez nas średniowiecznego rycerza i stajemy w wirtualne szranki z innymi graczami. Istotne jest to, że gra ta skupia się wyłącznie na module sieciowym, nie uświadczymy tu żadnej kampanii ani trybu single player. Najbardziej charakterystyczne dla tego tytułu są ogromne starcia, w których naprzeciw siebie stają dwie drużyny po 64 osoby oraz wysoce rozbudowany system walki. W tym aspekcie Mordhau stawia przede wszystkim na realizm, a zarazem na kreatywność w kwestii zadawania bólu swoim wrogom. Jeśli znudzi się nam klasyczne machanie bronią białą (której w grze znajdziemy bardzo dużo), to zawsze możemy sięgnąć po łuki, kusze, czy nawet machiny oblężnicze.

Przeczytaj też: Jaki soundbar do telewizora?

Mordhau pojawi się na konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X|S. Data premiery konsolowego wydania nie została jeszcze podana, więc wszystkim chętnym pozostaje czekać.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!