Mortal Kombat 1 kradnie sporo miejsca na dyskach pecetowców! Wszystkiemu winien jest jeden błąd

Mortal Kombat 1 dysk ssd

Mortal Kombat 1 od momentu swojego debiutu cieszy się wśród graczy raczej dobrą opinią (poza tragicznym portem na Nintendo Switch). Gra miewa oczywiście kilka swoich bolączek w tym dość częste zawieszania się gry w wydaniu na komputery osobiste. Okazuje się, że błąd ten w wersji na PC potrafi napsuć sporo krwi, a przy okazji zabrać naprawdę sporo miejsca na dysku.

Mortal Kombat 1 na PC w wyniku błędu potrafi zabrać graczom nawet 70 GB miejsca

Zgodnie z potwierdzonymi doniesieniami redakcji PCGamesN Mortal Kombat 1 po każdym zawieszeniu się bijatyki generuje specjalnie pliki raportujące błędy. Jest to oczywiście normalna sprawa, ale problem polega na ich rozmiarze, który czasem sięga nawet 1 GB dla jednej takiej akcji.

Nieświadomi gracze, którzy dopiero po ujawnieniu tego problemu przyjrzeli się sprawie, dostrzegli, że folder z raportami błędów zajmuje u nich zawrotne 70 GB. Mowa więc o folderze, który waży tyle, co 70% wagi Mortal Kombat 1 i zdecydowanie nie jest to coś, czego spodziewali się gracze.

Mortal Kombat 1 Scorpion, Sub-Zero i Smoke
Mortal Kombat 1, Scorpion, Sub-Zero i Smoke

Nie oznacza to jednak, że gracze próbujący bawić się w tej produkcji skazani są na zapychanie dysków. Można oczywiście pozbyć się zbędnych plików, które tworzone są w następujących folderze:

  • C:\User\AppData\Local\MK12\Saved\Steam\Crashes

Niektórzy gracze donoszą także, że dane o błędach pojawiają się także w innym miejscu dysku. Aby go znaleźć, wystarczy znaleźć następujący adres:

  • C:\User\[Twoja nazwa użytkownika]\AppData\Local\CrashDump

Na wieści te dość szybko zareagowało WB Games, a dokładniej manager ds. komunikacji, który przekazał na Twitterze/X, że zespół odpowiedzialny za grę został poinformowany o problemie. Zgodnie z tym pracują już oni nad wyeliminowaniem tego błędu na stałe, bez konieczności ponownego łatana gry.

Przeczytaj też: Gry podobne do The Forest

Jest to wyjątkowo dziwny błąd, który rzeczywiście nie powinien mieć miejsca, ale z drugiej strony bardzo łatwo go przeoczyć, a przynajmniej do momentu, w którym zorientujemy się, że ubywa nam miejsca na dysku. Jeśli więc ogrywacie Mortal Kombat 1 na PC, to sprawdźcie wymienione wyżej foldery u siebie!

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.