Mortal Kombat 1 na celowniku rosyjskich graczy. Review bombing na Metacritic trwa w najlepsze

Mortal Kombat 1

Review bombing to zjawisko, które znamy nie od dziś. Jego ofiarą padało już mnóstwo gier – nie tak dawno temu falą negatywnych komentarzy zostało zalane Diablo 4. Tymczasem jeden tytułów, który zadebiutuje wkrótce, także ma z tym problem. Mortal Kombat 1 mierzy się z negatywnymi komentarzami graczy z Rosji i Białorusi, którym to twórcy bijatyki nie udostępnili pełnego dostępu do gry.

Trwa review bombing Mortal Kombat 1 w serwisie Metacritic

Mortal Kombat 1 Metacritic
Oceny Mortal Kombat 1 na Metacritic – ocena graczy i dziennikarzy

Od 14 września 2023 w najnowszą bijatykę NetherRealm Studios mogą grać osoby, które posiadają edycję premium gry. W związku z tym w sieci pojawiły się już pierwsze opinie na temat Mortal Kombat 1. W serwisie Metacritic tytuł otrzymał od dziennikarzy ocenę 85%, jednak zadziwiać może wyjątkowo niska ocena od graczy – powodem tego jest review bombing, za którym stoją gracze z Rosji oraz Białorusi.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Masa negatywnych komentarzy z ich strony wynika z braku pełnego dostępu do gry. Gracze z Rosji i Białorusi skarżą się, że nie otrzymali bonusów (w tym postaci Shang Tsunga) oraz nie mogą brać udziału w starciach online. Wcześniej, w fazie testów, było to dla nich ponoć możliwe i dlatego też zdecydowali się na zakup tytułu.

Brak dostępu to trybu online związany jest z ograniczonym wsparciem serwerów w Rosji i na Białorusi. Jest to konsekwencja inwazji na Ukrainę. Review bombing rosyjskich i białoruskich graczy sprawił, że aktualnie ogólna ocena Mortal Kombat 1 od użytkowników serwisu Metacritic wynosi zaledwie 4.5.

Zobacz także: Najlepsze laptopy gamingowe do 4500 zł

Na koniec przypomnijmy, że Mortal Kombat 1 zadebiutuje już jutro, 19 września 2023 roku. Gra będzie dostępna na PC oraz konsolach PlayStation 5, Xbox Series X|S oraz Nintendo Switch.

O autorze
Patrycja Ulatowska
Autor

Fanka tytułów z rozbudowaną, wciągającą fabułą (Disco Elysium!), jednak nie pogardzi też dobrym hack'n'slashem, co-op'em i strategią. Przygodę z grami zaczynała od Pegasusa i PC, teraz czas spędza głównie przy PlayStation i Switchu. W wolnych chwilach lubi też jeździć na rowerze, malować i grać na kalimbie.

Liczba wpisów: 111 (w redakcji od 09.08.2023)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.