Seria Battlefield będzie tworzona przez nowe studio! To deweloperzy znani m.in. z Dead Space Remake

Dead Space Remake Iron Man Battlefield 2042

Battlefield to seria gier FPS, które przez wiele lat walczyła jak równy z równym z Call of Duty o panowanie na rynku strzelanek. Niestety, ostatnie lata nie są dla cyklu zbyt łaskawe, a najnowsza odsłona, czyli Battlefield nie została zbyt ciepło przyjęta przez graczy. EA postanowiło podjąć kroki w celu ratowania swojej marki i właśnie ogłosiło, że Motive Studios, znane m.in. z odświeżenia pierwszej części Dead Space od teraz będzie współtworzyć serię.

Motive Studios będzie współtworzyć serię Battlefield

Battlefield 2042 — zwiastun

O tym, że seria Battlefield jest w dołku, wiadomo nie od dzisiaj. Najnowsza odsłona cyklu o podtytule 2042 nie podbiła serc graczy, co było pierwszym zwiastunem kryzysu. Ostatnie informacje płynące z EA również nie napawały optymizmem, gdyż Internet obiegła wieść o zamknięciu Ridgeline Games, które miało kolejną część serii.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Negatywnie o współpracy z EA wypowiedział się były reżyser niedoszłego Battlefielda, Marcus Letho, który stwierdził, że nie może powiedzieć nic dobrego o współpracy z amerykańską korporacją.

Firma jednak nie ma zamiaru porzucać jednej ze swoich największych marek i w komunikacie zamieszczonym na oficjalnej stronie EA poinformowała, że do prac nad serią Battlefield oddelegowane zostało Motive Studios, znane m.in. z Dead Space Remake czy Star Wars: Squadrons.

Motive Studios – utalentowani programiści znani ostatnio z pracy nad docenionym przez krytyków remakiem Dead Space i Star Wars: Squadrons – budują w swoim studiu zespół skupiony na kolejnej części serii Battlefield. Jesteśmy niezmiernie podekscytowani Motive, ponieważ wnoszą oni swoją wiedzę z silnika Frostbite i umiejętność tworzenia wciągających historii, dołączając do DICE, Criterion i Ripple Effect w budowaniu uniwersum Battlefield obejmującego doświadczenie gry wieloosobowej oraz dla jednego gracza.

Oficjalne ogłoszenia na stronie EA

Studio oprócz prac na kolejną odsłoną serii Battlefield będzie dalej tworzyło już wcześniej ogłoszoną grę o Iron Manie.

Na razie niestety nie znamy żadnych szczegółów dotyczących nowej części Battlefielda, a ostatnie wydarzenia mogą sugerować, że jeszcze przez długi czas nic w tej kwestii się nie wydarzy. Pozostaje mieć nadzieję, że Motive Studios znajdzie sposób na przywrócenie dawnej chwały tej serii strzelanek.

Źródło: Insider Gaming

O autorze
Igor Twardowski
Redaktor działów Newsy & Promocje

Niespełniony filmoznawca i scenarzysta, który pierwsze kroki w grach stawiał w Tomb Raider II i pierwszym Diablo. Miłośnik Gothica i Heroesów. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.