Następca Switcha nie będzie wielką rewolucją. CEO Nintendo tonuje nastroje fanów

Nintendo Switch OLED

Wczoraj wreszcie doczekaliśmy się oficjalnego potwierdzenia ze strony Nintendo, że rzeczywiście nowa konsola powstaje i zostanie zaprezentowana światu jeszcze w tym roku finansowym. To zaś sprawiło, że na nowo rozgorzały dyskusje na temat kolejnego sprzętu japońskiego przedsiębiorstwa. Do sprawy odniósł się sam prezes firmy — Shuntaro Furukawa — tłumacząc lakonicznie, czego możemy się spodziewać.

Następca Switcha zdaje się bardziej ewolucją niż rewolucją

Nintendo Switch
Nintendo Switch

Po wczorajszym ogłoszeniu dotyczącym nowej konsoli od Nintendo w sieci rozgorzały spekulacje na temat tego, czym ów sprzęt w ogóle będzie. Kwestia ta najwidoczniej zainteresowała także samych inwestorów, którzy postanowili zapytać o to samego prezesa Nintendo — Shuntaro Furukawę. Ten oczywiście nie zdradził żadnych konkretnych szczegółów, a zamiast tego zdecydował się jedynie na enigmatyczne stwierdzenie:

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

„Następny model Nintendo Switch” – to właściwe opisanie [tej] konsoli.

Shuntaro Furukawa

Oznaczać to może, że następca Nintendo Switch zamiast być pewną rewolucją, będzie bardziej rozwinięciem schematów, które gracze znają już w przypadku aktualnej konsoli. Nadal jednak wiemy zbyt mało, aby jednoznacznie wyrokować, jak ostatecznie będzie prezentować się nadchodząca konsola od „Big N”.

Trzeba więc czekać i liczyć na to, że prędzej niż później Nintendo ujawni więcej detali związanych ze swoim sprzętem i nie będziemy musieli opierać się wyłącznie na domysłach i spekulacjach. Do tego czasu jednak trzeba uzbroić się w cierpliwość i baczniej zwracać uwagę na pojawiające się pogłoski.

Źródło: Insider Gaming

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.