Następca Switcha coraz bliżej? Nowa poszlaka sugeruje, że Nintendo już wspiera pierwszych deweloperów

Nintendo Switch OLED

Ostatnimi czasy temat następcy Nintendo Switch wraca niczym bumerang na łamy wielu serwisów informacyjnych. Jednym z ciekawszych doniesień jest bez wątpienia to o mocy nowej konsoli „Wielkiego N”, która ma być porównywalna do PS4 i Xbox One. Teraz zaś pojawiły się kolejne poszlaki sugerujące, że do debitu nowego sprzętu od japońskiego przedsiębiorstwa jest obecnie bliżej niż dalej.

„NX2” to najprawdopodobniej nazwa kodowa dla następcy Nintendo Switch

Informacje te pojawiły się za sprawą specjalnego portalu dla twórców gier, którego głównym celem jest wspieranie ich przez pracowników Nintendo. Właśnie na tej stronie znaleźć się miała specjalna sekcja sprzętowa nazwana „NX 2” okraszona dodatkowo logiem Switcha.

Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że „NX” było kodową nazwą właśnie Nintendo Switch. Na tej podstawie wiele osób zaczęło spekulować, że skoro „Czerwone N” proponuje deweloperom pomoc w rozwijaniu gier na coś, co ma być następcą Switcha, to za relatywnie niedługi czas powinniśmy spodziewać się oficjalnej prezentacji nowej konsoli.

Przeczytaj też: Gry point and click

Kup Nintendo Switch OLED

Na ten moment jednak są to wyłącznie spekulacje i poszlaki, które w żaden sposób nie są w stanie naprowadzić ciekawskich graczy na żadne nowe konkrety. Nie pozostaje więc nic innego jak cierpliwie wyczekiwać na jakiekolwiek wieści bezpośrednio od samego Nintendo.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.