Następca Switcha może zaoferować rozwiązanie znane z Nintendo 3DS! Patent Japończyków daje spore nadzieje

Następca Switcha mario

Plotki, spekulacje i pogłoski to jedyne, co na ten moment można powiedzieć na temat wieści związanych z następną konsolą od Nintendo. „Big N” milczy w tej kwestii jak zaklęte, a jedyne względnie potwierdzone informacje pochodziły z dokumentów Activision oraz zamkniętego pokazu, który odbył się na targach Gamescom 2023. Teraz zaś pojawiły się niezwykle interesujące informacje na temat jednego z patentów, który zgłoszony został przez Japończyków.

Następca Switcha może zadebiutować z nawet trzema ekranami

Nintendo Patent
Patent Nintendo na nową przenośną konsolę

Serwis GameRant dotarł do wniosku patentowego, które jakiś czas temu zostało złożone przez Nintendo. Dotyczy ono urządzenia, które charakteryzować się ma dwoma odłączanymi ekranami, co wzbudza dość oczywiste skojarzenia z dość popularnym 3DS-ie.

Według patentu oba wyświetlacze miałyby działać ze sobą, wykorzystując połączenie bezprzewodowe. Nie jest to jedyna ciekawa innowacja, bo sprzęt miałby mieć też trzeci ekran, który znajdowałby się na zewnątrz konsoli.

Nintendo Patent 1
Patent Nintendo na nową przenośną konsolę

To rozwiązanie przypomina nieco telefony takie jak Motorola Razr 40 ultra, które wyposażone są dodatkowy ekranik znajdujący się z tyłu urządzenia. Sam rysunek patentowy jest jednak wyjątkowo ubogi w detale, dlatego też nie zdradza on za wiele dodatkowych szczegółów.

Przeczytaj też: Monitor gamingowy do 600 zł

Jak zawsze w przypadku patentów trzeba pamiętać, że zgłoszenie go wcale nie musi oznaczać produkcji takich urządzeń. Nintendo może po prostu zastrzegać pomysły swoich inżynierów, tak aby wykorzystać je w przyszłości lub mieć pewność, że nikt nigdy ich z tym nie ubiegnie.

Jeśli jednak „Big N” postawi na takie rozwiązanie, to fani 3DS-a powinni być wniebowzięci. W końcu pomysł dwóch ekranów w przenośnej konsoli po dziś dzień ma wielu swoich zwolenników.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.