Następca Switcha w dokumentach Activision. Moc sprzętu porównywalna z PS4 i Xbox One

Nintendo Switch Lite Call of Duty Modern Warfare 2

Wieści i pogłoski na temat następcy Switcha krążą po sieci od dłuższego czasu i co chwila jesteśmy mamieni nowymi potencjalnymi detalami związanymi z tym sprzętem. Co ciekawe, jakiś czas temu pojawił się potwierdzone doniesienia, zgodnie z którymi sprzęt ten został zaprezentowany za zamkniętymi drzwiami na targach Gamescom 2023. Tym razem kolejne informacje na temat nowej konsoli od Nintendo znalazły się w dokumentach Activision, a to już bardzo wiarygodne źródło.

Activision od roku ma informacje na temat następcy Nintedo Switch

Dziennikarzowi redakcji The Verge — Tomowi Warrenowi — udało się dotrzeć do dokumentów związanych ze sprawą prowadzoną przez FTC w sprawie przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft. To właśnie w tej dokumentacji znalazła się wzmianka, iż Activision już w grudniu ubiegłego roku otrzymało szereg detali na temat nowej konsoli Nintendo.

Ponadto sam Bobby Kotick miał spotkać się z przedstawicielstwem „Big N”, aby omówić pewne szczegóły dotyczące właśnie tego urządzenia. Następnie szef strategii platformy oraz relacji partnerskich Activision — Chris Schnakenberg — przygotował podsumowanie tych informacji w dokumencie podpisanym jak „NG Switch Draft.pdf”.

Brief ten miał zawierać informacje o mocy następcy Switcha, który rzekomo ma być porównywalny z mocą PS4 i Xbox One. Zresztą te same informacje jakiś czas temu wyznał sam Bobby Kotkick podczas przesłuchania prowadzonego przy okazji procesu właśnie w sprawie przejęcia Activision Blizzard.

Warren twierdzi, że Nintendo już jakiś czas temu musiało prowadzić rozmowy z niektórymi potencjalnymi wydawcami do premiery kolejnej konsoli. Nie wiadomo jednak o jakich dokładnie wydawców mogłoby chodzić.

Przeczytaj też: Ranking procesorów

Zakładając, że kolejna konsola od Nintendo faktycznie może oferować moc porównywalną ze sprzętami poprzedniej generacji od Sony i Microsoftu, to nierealne wydają się plotki o możliwości uruchamiania gry w 4K i 60 FPS. Podobnie z resztą byłoby w przypadku technologi Ray Tracingu, no, chyba że deweloperzy wspięliby się na wyżyny możliwości optymalizacyjnych, a o to ostatnimi czasy dość trudno.

Kup Nintendo Switch OLED

Mimo wszystko do momentu oficjalnej prezentacji specyfikacji technicznej sprzętu od Nintendo nie możemy być absolutnie niczego pewni. Warto więc do takich doniesień podchodzić z rezerwą.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.