Następca Switcha najwidoczniej może wkrótce zadebiutować. Microsoft ujawnił ciekawą informację

Nintendo Switch

W ostatnim czasie wieści na temat potencjalnego następcy Nintendo Switch pojawiają się coraz częściej w przestrzeni publicznej. Co ciekawe, to fakt, że sam CEO „Wielkiego N” wspominał o „gładkim wejściu” w następną generację sprzętową. Teraz na temat nowego sprzętu od japońskiego przedsiębiorstwa wypowiedział się… Microsoft, który ujawnił niezwykle ciekawą informację.

Microsoft zdradził, kiedy potencjalnie zadebiutuje następca Switcha

Nintendo Switch, Nintendo Switch Lite, Nintendo Switch OLED
Nintendo Switch, Nintendo Switch Lite, Nintendo Switch OLED

W trakcie ostatniego procesu przed amerykańskim sądem w ramach którego FTC próbowało zablokować przejęcie Activision Blizzard, przewinął się także wątek kolejnej konsoli od Nintendo. Przedstawiciele Giganta z Redmond przedstawiając swoje stanowisko, stwierdzili, że traktują „Czerwonych” jako konkurencję, bo są oni reprezentantami poprzedniej generacji sprzętowej.

Jednocześnie podczas tłumaczenia tych zależności Microsoft ujawnił, że spodziewa się debiutu następcy Nintendo Switch już w 2024 roku.

Microsoft obserwuje wyniki Xboxa w porównaniu do PlayStation nie ze względu na to, że te dwie konsole zapewniają kompletny krajobraz rywalizacji, ale raczej dlatego, że zostały wydane w tym samym czasie. Switch został wydany trzy lata wcześniej, a Nintendo ma wydać następcę Switcha już w przyszłym roku, podczas gdy PlayStation 5 i Xbox Series X|S są na innym etapie życia konsol.

Tłumaczenie Microsoftu przed amerykańskim sądem

Oczywiście na próżno tu szukać konkretów takich jak chociażby przybliżony okres, kiedy ów następca Switcha miałby debiutować. Nawet jeśli Microsoft wie dokładnie, kiedy nowa konsola od Nintendo zadebiutuje, to informacja ta nie trafiłaby do publicznej wiadomości ze względu na ochronę interesów „Wielkiego N”.

Przeczytaj też: Gry skradanki

Kup Nintendo Switch

W teorii nie dowiedzieliśmy się niczego nowego ani tym bardziej konkretnego na temat nadchodzącego sprzętu od Nintendo, jednak coraz częściej przewijające się doniesienia wskazują, że do jego debiutu jest zdecydowanie bliżej niż dalej. Nie pozostaje nam więc nic innego, jak tylko oczekiwać na komunikat ze strony „Wielkiego N”

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.