Nintendo Switch 2 z trybem 4K?! Insider mówi o ray-tracingu lepszym niż na PS5 i Xboxie Series X

Nintendo Switch OLED

Temat Nintendo Switch 2 elektryzuje nas już od lipca, gdy ujawniono pierwsze szczegóły na temat konsoli. Ta podobno została już zaprezentowana za zamkniętymi drzwiami na Gamescomie 2023. Teraz z zaufanego źródła dowiedzieliśmy się również, że sprzęt zaoferuje nam tryb 4K i obsługę ray-tracingu.

Nintendo Switch 2 – tryb 4K, 60 FPS i ray-tracing

Nintendo Switch 2 – przeciek (NateTheHate)

NateTheHate to zaufany insider, który już wcześniej został zapamiętany jako wiarygodne źródło informacji na temat Nintendo. Teraz ujawnił nam również, że następca Switcha był w stanie uruchomić The Legend of Zelda: Breath of the Wild w 4K i 60 FPS (przy obsłudze technologii DLSS od Nvidii).

Co ciekawe, ray-tracing sprawdzony przy okazji demo Matrix Awakens ma nawet działać lepiej niż na PS5 i Xboxie Series X. Brakuje w nim jednak rekonstrukcji promieni, która została dodana do DLSS w wersji 3.5 podczas gdy Switch 2 ma korzystać ze starszego wydania 3.1.

Na koniec warto wspomnieć, że NateTheHate poruszył jeszcze wątek często omawianego marca 2024 roku. Nie wie jednak, czy termin ten oznacza premierę nowej konsoli, czy też może jedynie jej oficjalną zapowiedź.

Zobacz też: Najlepszy telefon do 500 zł

Kup Nintendo Switch

Przypomnijmy, że według wcześniejszych plotek Nintendo Switch 2 ma mieć 12 GB pamięci RAM. Jeszcze inne źródła podały natomiast, że konsola ma mieć ekran o przekątnej 8 cali i dysk o pojemności 512 GB.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.