Naughty Dog ciężko pracuje nad naprawą The Last of Us Part I na PC. Studio zapowiada kolejne aktualizacje

The Last of Us Part I Remake

W ostatnim czasie głośno jest na temat ogromnych problemów z jakimi boryka się pecetowy port The Last of Us Part I. Internet stale zapełnia się nowymi ujęciami i materiałami obnażającymi okropny stan techniczny produkcji, a Naughty Dog usilnie próbuje ugasić ten pożar. Na początku kwietnia studio postanowiło nawet oświadczenie nawiązujące do całej sytuacji.

Naughty Dog zapowiada, że doprowadzi The Last of Us Part I na PC do jak najlepszego stanu

We also encourage players to ensure you are using the latest Nvidia, AMD, and Intel graphics drivers.

Our team, and our dedicated partners at Iron Galaxy will continue to investigate and address known issues to deliver the great The Last of Us Part I experience you expect.

— Naughty Dog (@Naughty_Dog) March 31, 2023

We also encourage players to ensure you are using the latest Nvidia, AMD, and Intel graphics drivers.

Our team, and our dedicated partners at Iron Galaxy will continue to investigate and address known issues to deliver the great The Last of Us Part I experience you expect.

— Naughty Dog (@Naughty_Dog) March 31, 2023

W oświadczeniu opublikowanym na oficjalnym twitterowym koncie studia można przeczytać, że Naughty Dog zdaje sobie sprawę, że jakość pecetowego portu The Last of Us Part I na PC znacząco odbiega od jakichkolwiek standardów.

Jednocześnie podkreślone zostało, że zespół odpowiedzialny za grę ciężko pracuje, aby rozwiązać wszystkie problemy i sprawić, że gra osiągnie oczekiwany poziom jakości.

Deweloperzy zapowiedzieli również, że już jutro do gry powinna trafić kolejna aktualizacja, która rozwiąże ruchu kamery podczas sterowania myszą oraz wyeliminują niektóre błędy powodujące wyłączanie się gry. Większy patch, który wprowadzi dodatkowe poprawki, ma pojawić się „w dalszej części tygodnia”.

Pod koniec komunikatu pojawiła się także informacja zachęcająca, aby gracze narzekający na problemy, sprawdzili, czy na pewno korzystają z najnowszych sterowników dostarczanych przez Nvidię, AMD oraz Intel.

Przeczytaj też: Monitor do 1000 zł — najlepsze modele

W ostatnim zdaniu Naughty Dog zapewnia, że zespół odpowiedzialny za port The Last of Us Part I na PC oraz partnerska firma Iron Galaxy nadal będą identyfikować, oraz rozwiązywać pojawiające się problemy. Wszystko po to, aby zapewnić taki rodzaj wrażeń, jakich gracze od początku oczekiwali. Pozostaje więc mieć nadzieję, że w niedalekiej przyszłości uda się doprowadzić odświeżoną wersję przygód Joela oraz Elly do jak najlepszego stanu.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.