Wydawca Lies of P inwestuje polskie studio. Koreańczycy widzą potencjał na rywalizację w segmencie AAA

Blank Game Studios

Blank Game Studios zostało założone w tym roku, a trzon tego zespołu stanowią osoby tworzące w przeszłości m.in. Cyberpunka 2077. Potencjał w tak doświadczonej ekipie widzi Neowiz – wydawca Lies of P. Koreańska firma ogłosiła dziś bowiem, że zainwestowała w polską firmę kilkanaście milionów dolarów.

Neowiz inwestuje 17 milionów dolarów w Blank Game Studios

Blank nowa gra concept art
Grafika koncepcyjna pierwszej gry studia Blank

Blank Game Studios zostało założone przez czwórkę doświadczonych, polskich deweloperów – Jędrzeja Mroza, Mateusza Kanika, Mikołaja Marchewkę i Marcina Jefimowa. Zespół pracuje obecnie nad nienazwaną jeszcze grą w klimatach postapokaliptycznych.

Powyższa ekipa została zauważona przez koreańskie Neowiz. Firma wydała w przeszłości świetnie przyjęte Lies of P, a teraz zainwestowała w polskie Blank 17 milionów dolarów (ponad 69 milionów złotych).

Decyzja została uzasadniona przez prezesa Neowiz Seunga-Cheol Kima, którego wypowiedź zacytowało GamesIndustry.biz. W jego opinii studio ma potencjał, aby w przyszłości namieszać na rynku gier AAA.

Jako inwestor strategiczny postrzegamy Blank Game Studios jako studio, które ma szansę stać się potężnym rywalem w dziedzinie gier o jakości AAA. Dostrzegamy również znaczące synergie między naszymi doświadczeniami w tworzeniu unikalnych tytułów.

Seung-Cheol Kim

Zobacz też: Smartfon do 2000 zł

Dzięki inwestycji Neowiz stało się właśnie właścicielem 21% udziałów polskiego producenta. Krok ten ma na celu zwiększenie obecności wydawcy na globalnym rynku gier konsolowych.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.