NetEase odrzuca oferty Activision Blizzard. Propozycje amerykańskiej korporacji miały być „niegrzeczne”

W listopadzie świat obiegła informacja o zakończeniu 14-letniej współpracy pomiędzy Activision Blizzard a chińskim gigantem wydawniczym NetEase. W efekcie tego wraz z 23 stycznia 2023 roku wszystkie gry amerykańskiej korporacji (poza Diablo Immortal) przestaną być dostępne w Państwie Środka. Najnowsze doniesienia wskazują, że firmy nadal nie doszły do porozumienia.

NetEase uważa, że propozycje Activision Blizzard były „niezgodne z logiką biznesu”

Activision Blizzard
Activision Blizzard

Według Reutersa propozycja Activision Blizzard dotycząca przedłużenia umowy, która zapewniałaby dystrybucje gier na chiński rynek została odrzucona przez NetEase. Powodem tego mają być m.in. rozmowy amerykańskiej firmy innymi potencjalnymi partnerami.

Jeśli Activision Blizzard nie dogada się z NetEase lub nie znajdzie nowego partnera, który zajmować się będzie dystrybucją gier na chiński rynek, to gracze z Państwa Środka wraz z 23 stycznia faktycznie zostaną pozbawieni dostępu do wielu popularnych marek takich jak np. World of Warcraft, Starcraft czy Diablo.

Przeczytaj też: Najlepszy VPN

Co ciekawe, NetEase opublikowało oświadczenie, w którym tłumaczą, że propozycja złożona przez amerykanów była „niegrzeczna, nieodpowiednia i niezgodna z logiką biznesu”. Chińska firma skrytykowała także swojego byłego partnera za „nadmierną pewność siebie”.

Na chwilę obecną nie wiadomo jak ta sprawa dalej się potoczy, choć domyślać się można, iż wydawca serii Call of Duty będzie próbować za wszelką cenę znaleźć nowego partnera wydawniczego. Kiedy jednak to nastąpi? Czas pokaże.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Super okazja!
Z