Netflix bierze się poważnie za gry. Serwis streamingowy ma w planach stworzenie własnego… GTA

GTA 5 Netflix

Wierni fani serii nadal czekają na jakąkolwiek zapowiedź GTA 6. Ostatnio nawet próbowali ją oszacować na podstawie faz księżyca. Choć akurat o nowej odsłonie GTA nic nam jeszcze nie wiadomo, to pojawiła się ciekawa informacja dotycząca tego jednego z największych IP w świecie gier. Ponoć jego potencjał chce wykorzystać… Netflix.

Netflix chce uzyskać licencję, by stworzyć własne GTA

Jak informuje Wall Street Journal, Netflix chciałby zaoferować swoim użytkownikom własne GTA. Zgodnie z doniesieniami redakcji, firma próbuje uzyskać licencję od Take-Two. Ponoć gigant streamingowy nie chce już realizować małych projektów, a raczej celuje w większe produkcje, które będą dostępne na telewizorach oraz komputerach.

Ambicje Netflixa, dotyczące poważnego wkroczenia w branżę gier, są krytykowane przez wiele osób. Warto tutaj przytoczyć chociażby ostatni komentarz byłego dyrektora PlayStation, Shawna Laydena w tym temacie. Stwierdził on, że „Google, Netflix, Apple i Amazon próbują zakłócić naszą branżę”. Określił też ich dość dosadnie jako „barbarzyńcy u bram”.

Zobacz także: Laptop gamingowy do 8000 zł

Przypomnijmy, że nie są to pierwsze doniesienia na temat chęci zaistnienia Netflixa w świecie gamingu. Kilka miesięcy temu pojawiła się informacja, jakoby serwis streamingowy pracował nad grą AAA. Na razie jednak nie doczekaliśmy się jeszcze żadnych konkretnych zapowiedzi.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.