Netflix otwiera własne studio deweloperskie. Gigant stawia na gry wideo!

Netflix Games

Netflix coraz poważniej podchodzi do rynku gier wideo. Streamingowy gigant postanowił dodać do swojego portfolio coś nowego — tym razem padło na własne, dopiero co otwarte studio deweloperskie.

Netflix kontynuuje zabawę w gry wideo

Netflix Stranger Things game
Gra Stranger Things

Choć nie są to pierwsze kroki Netflixa w branży gier, to otwarcie studia we Finlandi jest czymś, czego do tej pory owa platforma w swoim portfolio nie miała. Na czele zespołu deweloperskiego stanie Marko Lastikka, wcześniej znany jako m.in. wiceprezes Zyngi, której nikomu przedstawiać nie trzeba. Trzeba przyznać, że jest to naprawdę duże nazwisko w świecie tych gier, którymi interesuje się Netflix.

To następny krok w ramach naszej wizji budowania światowej klasy studia, mającego zapewnić różnorodne i interesujące tytuły oryginalne do milionów abonentów na całym świecie, pozbawionych reklam czy mikrotransakcji.

Oficjalny komunikat prasowy

Zobacz też: Minecraft – kody

Dla firmy jest to początek rozwoju, który ma być oparty na ich autorskich studiach deweloperskich, a nie jak wcześniej na zasadzie wykupywania poszczególnych zespołów — czego przykładem może być Next Games i ich gra Stranger Things: Puzzle Tales. Streamingowy gigant chce na poważnie podejść do branży, chociaż teraz niewiele wskazuje, aby na rynek miały trafić tytuły AAA ich autorstwa. Prędzej graczy czeka wysyp produkcji mobilnych, w dużej mierze związanych z najpopularniejszymi serialami.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Spora okazja!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.