Niezapowiedziana gra Activision Blizzard anulowana. Firma nie stworzy produkcji z gatunku survival

Activision Blizzard

Dziś dowiedzieliśmy się o zwolnieniach, jakie dotknęły Xboxa i podległe mu firmy. Tymczasem to niejedyna wiadomość, która dotyczy Activision Blizzard. Chwilę później dowiedzieliśmy się bowiem, że spółka anulowała opracowywaną przez siebie grę survivalową.

Activision Blizzard anulowało niezapowiedzianą grę survivalową

Activision Blizzard
Activision Blizzard

Activision Blizzard przechodzi obecnie zmiany, które są wynikiem przejęcia przez Microsoft. Ponadto dziś prezes Blizzarda Mike Ybarra poinformował o odejściu ze swojego stanowiska.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Dodatkowo Matt Boty – szef Xbox Game Studios – przekazał też w wewnętrznej notatce do pracowników, że podjęto decyzję o anulowaniu niezapowiedzianej jeszcze gry survivalowej Activision Blizzard. Jak pisał, część pracującego nad nią zespołu zostanie oddelegowana do innych obowiązków, jakimi jest praca nad pozostałymi tytułami.

Przypomnijmy, że dziś dowiedzieliśmy się o zwolnieniach, które dotknęły całe skrzydło gamingowe Microsoftu. Z pracą pożegna się wkrótce 1900 pracowników Xboxa, Activision Blizzard oraz ZeniMax Media – firmy-matki Bethesdy.

Niestety to tylko część większej redukcji zatrudnień, która obecnie trwa w całej branży. Ogłoszenia o zmniejszeniu liczby zatrudnionych publikowały też inne firmy, w tym Riot Games – producent League of Legends.

Źródło: Insider Gaming, The Verge

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.