Nintendo Switch 2 nie będzie rewolucją. Analityk dzieli się swoimi prognozami

Nintendo Switch

Nintendo Switch to jeden z największych sukcesów sprzętowych ostatnich lat. Konsola sprzedała się już w ponad 130 milionach egzemplarzy, a liczba ta stale rośnie. Mimo wszystko sprzęt od Nintendo jest już na rynku ponad 6 lat i wiele wskazuje na to, że w tym roku dostanie swojego następcę. Jak jednak twierdzi dyrektor firmy konsultingowej Kantan Games, Nintendo Switch 2 ma być ewolucją, a nie rewolucją.

Nintendo Switch 2 ma powtórzyć sukces pierwowzoru, a nie być sprzętową rewolucją

Reklama konsoli Nintendo Switch

Dr. Serkan Toto to dyrektor generalny firmy konsultingowej Kantan Games, która przygotowała prognozę dla branży gier na rok 2024, dla serwisu GamesIndustry.biz. W ocenie analityka Nintendo Switch 2 ma być iteracją aktualnego sprzętu, a nie konsolową rewolucją. Według mężczyzny konsola zachowa swoją przenośną funkcjonalność.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Następny system również będzie raczej iteracją niż rewolucją. Nintendo może dodać do urządzenia kilka bajerów, ale będzie ono podobne do obecnego Switcha. A ponieważ istnieją Pokémony, które są kojarzone z grami na urządzenia przenośne, nie ma mowy, żeby Nintendo porzuciło tę funkcję.

Serkan Toto, Kantan Games

Według Toto, cena konsoli może wynieść 400 dolarów, a to oznacza, że może być droższa od poprzedniczki nawet o 100 dolarów. Istnieje też szansa, że gry przyjmą standard cenowy znany z PlayStation 5 czy Xbox Series X|S, czyli 70 dolarów.

Zobacz też: Gry bez konieczności dostępu do internetu

Pomimo wciąż dobrych wyników jak na konsolę, która na rynku jest od 2017 roku, to sprzedaż Nintendo Switch spada, zwłaszcza poza Japonią, co można zaobserwować na wykresie, przygotowanym przez redakcję VGC. Wszystko wskazuje na to, że 2024 rok to idealny moment na ogłoszenie i wypuszczenie nowego sprzętu od Nintendo.

Źródło: VGC

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.