Ninja Blade znika z cyfrowej dystrybucji na PC. Gra została usunięta ze Steama

Ninja Blade

From Software to studio, które większość graczy kojarzy przede wszystkim z serii Dark Souls i wciąż świeżego Elden Ring. W 2009 roku firma stworzyła jednak nieco mniej znaną grę, która niestety została teraz usunięta ze Steama, tym samym znikając z cyfrowej dystrybucji na komputerach. Mowa o Ninja Blade, czyli dość średnio przyjętej produkcji, inspirowanej serią Devil May Cry i Ninja Gaiden.

Chcesz kupić subskrypcję Xbox Game Pass Ultimate nawet 98% taniej? Kliknij tutaj i zobacz jak!

Ninja Blade usunięte ze Steama — gra żegna się z cyfrową dystrybucją na PC

Zwiastun Ninja Blade

Głównym bohaterem Ninja Blade jest wojownik ninja, przed którym postawiono zadanie uratowania świata. Gra ukazała się w 2009 roku, ale w żadnym wypadku nie stała się hitem — większość osób zapamiętała ją jako „średniaka”. Niestety From Software uznało, że już pora, aby Ninja Blade opuściło cyfrową dystrybucję na PC. Gra przestała być dostępna na Steamie na prośbę wydawcy, a tak przynajmniej napisano na platformie Valve.


Przeczytaj też: Crackdown 1 i 2 za darmo dla wszystkich

Niestety nie wiemy, dlaczego zdecydowano się na usunięcie Ninja Blade ze Steama, ale możemy podejrzewać, że miało to związek z fatalną optymalizacją pecetowego wydania gry. Wielu graczy narzekało bowiem, że w produkcję From Software nie da się komfortowo grać nawet na bardzo mocnych komputerach. Na ten moment cyfrowe wydanie Ninja Blade jest dostępne tylko u wybranych sprzedawców zewnętrznych, ale możemy podejrzewać, że w związku z dzisiejszą informacją, pozostałe zapasy kluczy szybko się wyprzedadzą.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.