Ninja Gaiden i Dead or Alive powrócą jako rebooty. Jeden z projektów rzekomo stworzy zewnętrzne studio

Ninja Gaiden

Team Ninja to studio, którego produkcje cieszą się dużym uznaniem wśród graczy na całym świecie. Obecnie jego pracownicy przygotowują dwa dość duże projekty — Wo Long Fallen Dynasty, które pojawi się marcu 2023 roku oraz Rise of Ronin, które zadebiutuje około roku później. Okazuje się jednak, że w planach deweloperów jest jeszcze przywrócenie dwóch uznanych marek, jakimi są Ninja Gaiden oraz Death or Alive.

Reboot Ninja Gaiden oraz Dead or Alive to przyszłość Team Ninja

Team Ninja Dead or Alive Ninja Gaiden
Slajd Team Ninja — Ninja Gaiden i Dead or Alive

Podczas ostatniej konferencji G-Star jeden z pracowników Team Ninja — Fumihiko Yasuda — zdradził, że studio pracuje obecnie nad powrotem dwóch cenionych IP, jakimi są właśnie Ninja Gaiden oraz Dead or Alive. Podczas tego panelu udostępniono prezentację, gdzie tekst na jednym z nagłówków głosił, że rebooty uznanych serii są przyszłością Team Ninja, a pod nim znalazły się właśnie grafiki przedstawiające wymienione wyżej marki.

Chwilę po tym pojawił się na Twitterze wpis znanego informatora — Nicka Beckera — który twierdzi, że za stworzenie Ninja Gaiden odpowiadać będzie Platinum Games, czyli deweloperzy serii Bayonetta. Wydaje się to całkiem logiczne posunięcie, bo jak wspomnieliśmy, Team Ninja ma obecnie dość dużo pracy przy obecnych produkcjach.

Przeczytaj też: Najlepsze mody do World of Tanks

Deweloperzy nie zdradzili żadnych dodatkowych informacji, Koei Tecmo również nie odniosło się jeszcze do całej sprawy. Zapewne więcej konkretów na temat nowych wcieleń tych dwóch uznanych serii poznamy w przyszłości, jednak sam fakt, że prace nad nimi ruszyły, już może napawać sporym optymizmem.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Super okazja!
>
Z