Nintendo chwali się rewelacyjnymi wynikami sprzedaży Switcha oraz gier. Liczby robią wrażenie

Nintendo Switch

Nintendo pochwaliło się wynikami sprzedaży za pierwsze 3 kwartały trwającego roku fiskalnego, czyli od początku kwietnia do końca grudnia 2023 roku. Ponadto firma przedstawiła także liczbę sprzedanych egzemplarzy konsol oraz gier first-party od momentu premiery Nintendo Switch. Trzeba przyznać, że japońska korporacja ma powody do zadowolenia.

Nintendo Switch oraz gry ekskluzywne od Nintendo cieszą się ogromnym zainteresowaniem na świecie

Wyniki sprzedaży Nintendo Switch oraz gier first-party Nintendo za pierwsze 3 kwartały roku fiskalnego

Mimo delikatnego spadku sprzedaży konsol względem analogicznego okresu w zeszłym roku, Nintendo wciąż może mówić o sukcesie. Sprzęt od kwietnia do grudnia 2023 roku rozszedł się w liczbie 13,75 mln egzemplarzy. Od momentu premiery Nintendo Switch sprzedał się w liczbie 139,36 mln sztuk na świecie.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Duże wrażenie robią także wyniki, jakie udało się osiągnąć grom first-party na sprzęt Japończyków. Dla przykładu, Super Mario Bros Wonder, który zadebiutował 20 października 2023 roku, osiągnął liczbę 11,92 mln sprzedanych sztuk. Jest to najszybciej sprzedająca się gra z serii o wąsatym hydrauliku.

Inne tytuły na wyłączność od Japończyków także osiągają rewelacyjne rezultaty. Poniżej znajduje się lista gier Nintendo oraz ich wyniki sprzedażowe od momentu premiery każdej z nich.

  1. Mario Kart 8 Deluxe – 60,58 mln
  2. Animal Crossing: New Horizons – 44,79 mln
  3. Super Smach Bros. Ultimate – 33,67 mln
  4. The Legend of Zelda: Breath of the Wild – 31,61 mln
  5. Super Mario Odyssey – 27,65 mln
  6. Pokemon Sword/ Pokemon Shield – 26,17 mln
  7. Pokemon Scarlet/ Pokemon Violet – 24,36 mln
  8. Super Mario Party – 20,34 mln
  9. The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom – 20,28 mln
  10. Super Mario Bros. U Deluxe – 17,20 mln

Powyższe liczby to niewątpliwie ogromny sukces japońskiej korporacji. Nie da się jednak nie zauważyć, że po tak długim okresie na rynku, nadszedł już najwyższy czas na ogłoszenie nowego sprzętu przez Nintendo. Póki co jednakże poza plotkami i domysłami, nie ma żadnej oficjalnej informacji na ten temat.

Źródło: TechRaptor

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.