Nintendo Switch 2 z ekranem LCD i terminem premiery. Kolejne źródło potwierdza wcześniejsze doniesienia

Nintendo Switch 2

Fani Nintendo już od dłuższego czasu wyczekują jakichkolwiek zapowiedzi nowego sprzętu japońskiej korporacji. Co rusz w sieci pojawiają się kolejne plotki i doniesienia na temat rzekomej specyfikacji następcy Switcha. Tym razem kolejne źródło potwierdza informacje o wyświetlaczu oraz prawdopodobnej dacie premiery konsoli.

Nintendo Switch 2 z wyświetlaczem LCD oraz datą premiery w 2024 roku

Według doniesień redakcji Bloomberg, następca Nintendo Switch będzie posiadał 8-calowy ekran LCD. Oznaczałoby to rezygnację z paneli OLED, które ostatnio zyskują na popularności w przenośnych konsolach. Jeżeli informacje te się potwierdzą, to nowy sprzęt Japończyków będzie większy od Switcha w wersji OLED, którego ekran ma przekątną 7 cali.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Powyższe informacje pochodzą od analityka z firmy Omnia, który na bieżąco śledzi łańcuchy dostaw paneli ciekłokrystalicznych. Do tego w zeszłym roku firma SHARP zapowiedziała, że pracuje nad wyświetlaczem do nowej konsoli, która znajduje się w fazie projektowania.

Bloomberg dotarł także do informacji potwierdzającej niedawne plotki o dacie premiery nowej konsoli Nintendo. Redakcja twierdzi, że konsola pojawi się w 2024 roku, co biorąc pod uwagę czas panowania Switcha na rynku, wydaje się bardzo prawdopodobnym terminem.

Źródło: Bloomberg

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.