Nintendo za darmo naprawi dryfujące analogi w Switchu! Pomoc obejmie nawet polskich graczy

Nintendo Switch OLED

Nintendo Switch to dla wielu bardzo dobra konsola, która za relatywnie niskie pieniądze oferuje dostęp do wielu świetnych produkcji, jednak — jak wszystko — nie jest pozbawiona wad. Największą z nich zdają się dryfujące analogi w Joy-Conach, które potrafią skutecznie zepsuć zabawę. Nintendo postanowiło zareagować na doniesienia graczy i wystartowało z bardzo ciekawą inicjatywą.

Nintendo oferuje bezpłatną naprawę dryfujących analogów w Nintendo Switch

Nintendo Switch, Nintendo Switch Lite, Nintendo Switch OLED
Nintendo Switch, Nintendo Switch Lite, Nintendo Switch OLED

Na oficjalnej stronie Nintendo Support pojawiła się informacja, że firma nie będzie pobierała dodatkowych opłat za naprawę dryfujących analogów w konsolach Nintnedo Switch.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Darmowa naprawa kontrolerów obwiązywać będzie do odwołania i obejmuje ona obszar Europejskiego Obszaru Gospodarczego (UE, Islandia, Liechtenstein oraz Norwegia), Wielkiej Brytanii oraz Szwajcarii. Oznacza to, że polska społeczność skupiona wokół ostatniej konsoli „Wielkiego N” również może liczyć na pomoc.

Producent zastrzega jednak, że nie udzieli pomocy w przypadkach, gdy problem wynika z samodzielnej naprawy, jest spowodowany przez uszkodzenie lub zaniedbanie, lub jest to wynik zniszczenia przez akcesoria zewnętrzne.

Akcja ta kierowana do wszystkich posiadaczy Nintendo Switch, nawet w przypadkach, kiedy gwarancja na konsolę już dawno wygasła.

Przeczytaj też: Tani PS Plus Essential

Jest to bez wątpienia bardzo dobra wiadomość, jednak trzeba pamiętać, że ta inicjatywna nie będzie trwała wiecznie. W celu zgłoszenia swoich kontrolerów do naprawy należy wejść na stronę poświęconą pomocy technicznej Nintendo, wybrać tam swoje urządzenie i zarezerwować naprawę.

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
REKORDOWA PROMOCJA! SKORZYSTAJ, PÓKI TRWA
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.