Nintendo Switch 2 z datą premiery? Zewnętrzna firma podała konkretny miesiąc

Nintendo Switch

Nintendo Switch 2 nie daje o sobie zapomnieć. Pomimo braku jakichkolwiek oficjalnych informacji o konsoli internet wręcz huczy od plotek, a w mediach ciągle pojawiają się nowe spekulacje. Tym razem jedna z firm zajmujących się AI dołożyła do tego tematu swoje trzy grosze, gdyż możliwe, że właśnie zdradziła przybliżoną datę premiery sprzętu od Nintendo.

Nintendo Switch 2 ma zadebiutować we wrześniu 2024 roku. Producent peryferiów podał datę premiery

nintendo switch logo
Nintendo Switch

Mało jest tak elektryzujących branżę grową tematów jak następca konsoli Nintendo Switch. Nie ma się co dziwić, konsola japońskiej firmy ma już na karku prawie 7 lat, a już w dniu premiery nie był to sprzęt topowy pod względem specyfikacji. Od jakiegoś czasu fani wyczekują następcy tego urządzenia.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Być może gracze właśnie dowiedzieli się, kiedy konsola ma zadebiutować. Okazuje, że firma AI Shark w ostatnim komunikacie prasowym napisała, że Nintendo Switch 2 ma ukazać się na rynku we wrześniu 2024 roku. Skąd jednak to przedsiębiorstwo miałoby posiadać takie informacje?

AI Shark, jeszcze pod nazwą GameShark zajmowało się tworzeniem kartridży i płyt z kodami m.in. na konsolę Nintendo 64 Czy pierwsze PlayStation. W ostatnich latach firma jednak zmieniła obszar biznesowy i zaczęła tworzyć sprzęt gamingowy, taki jak kontrolery czy klawiatury. Być może przedsiębiorstwo współpracuje z Nintendo przy tworzeniu peryferiów na nową konsolę, a komunikat prasowy jest przypadkowym wyciekiem informacji.

Nintendo na razie nie skomentowało tych rewelacji, jednak informacja o premierze Switcha 2 szybko zniknęła z komunikatu prasowego. Trzeba przyznać, że nawiązanie współpracy z zewnętrzną firmą produkującą sprzęt dla graczy wpisywałoby się w plotki, jakie ostatnio krążą. Już wcześniej informowaliśmy, że japońska firma rozważa współprace z zewnętrznymi studiami, by zapewnić na start nowej konsoli bogatą bibliotekę gier.

Nintendo Switch 2 ciągle oczekuje na oficjalne potwierdzenie i zapowiedź premiery. Dopóki japońskie przedsiębiorstwo nie potwierdzi tych wieści, to każdą informację należy traktować w kategorii plotki. Trzeba jednak przyznać, że ostatnie doniesienia powoli zaczynają układać się w logiczną całość i być może już niedługo Nintendo będzie zmuszone do ujawnienia nowej konsoli.

Źródło: Game Informer

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.