Nintendo Switch 2 ma mieć dużo gier na premierę. Japończycy rozważają współpracę z zewnętrznymi studiami

Nintendo Switch OLED

W internecie pojawia się oraz więcej nieoficjalnych informacji dotyczących Nintendo Switch 2. Niedawno opublikowaliśmy artykuł o rzekomej specyfikacji nowego sprzętu, a teraz krążą pogłoski, jakoby przy okazji premiery nowej platformy zmieniona miałaby zostać polityka wydawnicza firmy. Według jednego z dziennikarzy portalu GamesIndustry.biz Nintendo chce nawiązać współprace z większą ilością studiów zewnętrznych, które byłyby chętne tworzyć dla nich gry oparte o największe marki japońskiej firmy.

Nintendo ma rozważać współpracę z większą ilością zewnętrznych deweloperów

The Legend of Zelda: Teras of the Kingdom — zwiastun

Christopher Dring, dziennikarz portalu GamesIndustry.biz opublikował artykuł, z którego wynika, że Nintendo ma szukać nowych studiów zewnętrznych, które miałyby tworzyć nowe tytuły oparte o największe marki japońskiego wydawcy. Z tekstu wynika, że największym zainteresowaniem mają cieszyć się firmy z segmentu indie i to z nimi Japończycy chcieliby nawiązać współpracę.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Wiem, że Nintendo aktywnie spotyka się z niezależnymi deweloperami, aby znaleźć sobie nowych partnerów. Część z rozmów dotyczy publikowania gier niezależnych, co japońska firma robi od czasu do czasu, ale poszukuje też studiów, które mogłyby pracować nad częścią ich własnych marek. Nintendo regularnie współpracuje z zespołami zewnętrznymi, w tym Bandai Namco, Team Ninja, Platinum Games, MercurySteam, WayForward i Grezzo, ale firma chce dodać coś do tego grona. Znam trzy studia, które prowadzą poważne rozmowy na temat tworzenia gier opartych na markach Nintendo.

Cristopher Dring, GamesIndustry.biz

Wszystkie te doniesienia zbiegają się w czasie z nasilającymi się plotkami o premierze Nintendo Switch 2. Już wcześniej informowaliśmy, że nowy sprzęt nie ma być technologiczną rewolucją, co może potwierdzać rzekoma specyfikacja, która dzisiaj została opublikowana.

Zobacz też: Najlepsze gry podobne do Genshin Impact

Być może Nintendo ma zamiar skusić graczy do kupna nowego sprzętu pokaźną biblioteką gier na start, a w tym właśnie ma pomóc współpraca z większą ilością zewnętrznych deweloperów. Pozostaje jedynie czekać na oficjalny ruch ze strony japońskiej firmy i oficjalne informacje w sprawie Nintendo Switch 2.

Źródło: GamesIndustry.biz

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.