Nintendo Switch 2 z kolejnymi szczegółami! Poznaliśmy prawdopodobny rozmiar ekranu i pojemność dysku

Nintendo Switch OLED

Nintendo Switch to już dość leciwa konsola, która w ostatnim czasie stała się obiektem żartów wielu graczy, naśmiewających się z jej wydajności. Japończycy dobrze wiedzą, że ich sprzęt jest już nieco przestarzały, dlatego też jego następca to tylko kwestia czasu. Powszechnie wiadomo, że Nintendo pracuje już nad next-genowym Switchem, a dzisiaj poznaliśmy o nim kolejne szczegóły.

Nintendo Switch 2 – większy rozmiar ekranu i większa pojemność dysku?

Przecieki o Nintendo Switch 2

Tydzień temu pojawiły się pierwsze szczegóły dot. Nintendo Switch 2, mówiące o zmianach, jakie zajdą w next-genowej konsoli Japończyków względem aktualnie dostępnego Switcha. Według tamtych doniesień sprzęt ma mieć ekran LCD, ale teraz znany insider NateTheHate dołożył do tego informację o rozmiarze wyświetlacza i pojemności dysku kolejnej konsoli Nintendo.

Według mężczyzny Switch 2 (lub jakkolwiek inaczej będzie się nazywał ten sprzęt) ma mieć ekran o przekątnej 8 cala („zwykły” Switch ma 6,2″, OLED – 7″) i dysk o pojemności nawet 512 GB. Co więcej, informator uspokaja, że gry wciąż będą uruchamiane z kartridży, jednak możliwe, że Nintendo zdecyduje się na zmianę formatu plików.

Przeczytaj też: Jaki telefon z dobrym aparatem kupić

Doniesienia NateTheHate skomentował także Andy Robinson z VGC, według którego przeciek jest trafiony i następca Switcha rzeczywiście zadebiutuje w takiej specyfikacji. A skoro o debiucie mowa, to według najnowszych doniesień premiera Nintendo Switch 2 miałaby się odbyć we wrześniu lub październiku 2024 roku.

Kup Nintendo Switch OLED

Pod koniec warto przypomnieć, że jeszcze wcześniej doszły do nas słuchy o wydajności kolejnej konsoli Japończyków. Sam Bobby Kotick z Activision Blizzard wyjawił bowiem, że Nintendo Switch 2 ma móc pochwalić się mocą zbliżoną do PS4 i Xboxa One. Co tu dużo mówić: czekamy (m.in. na pierwsze oficjalne wieści prosto od Nintendo)!

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.