Nintendo Switch 2 z pierwszymi szczegółami! Ujawniono rok premiery i kwestie techniczne nowej konsoli

Nintendo Switch

Nowa konsola Nintendo to temat, który powraca jak bumerang. Wiele wskazuje na to, że sprzęt pojawi się na rynku już w przyszłym roku. Co więcej, kluczowe studia deweloperskie miały już otrzymać devkity Switcha 2.

Nintendo Switch 2 – wyciekły rok premiery i kwestie techniczne konsoli

Nintendo Switch
Nintendo Switch

Najnowsze informacje na temat Nintendo Switch 2 zostały ujawnione przez portal VGC. Zgodnie z jego źródłami, konsola miałaby pojawić się na rynku w drugiej połowie 2024 roku.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Zdaniem ekspertów zgrywałoby się to z poprzednimi działaniami „Big N”, które zaczęło sprzedawać Switcha w połowie cyklu życia PS4 oraz Xboxa One. Rychła premiera nowej konsoli miałaby także sens pod względem finansów, gdy przewiduje się znaczny spadek sprzedaży obecnego „Pstryczka”.

Najważniejsze konkrety na temat platformy są ściśle strzeżone. Udało się jednak ustalić, że podobnie jak oryginalny Switch, ta również będzie mogła być używana w trybie przenośnym.

W celu obniżenia kosztów produkcji Switch 2 miałby być wyposażony w ekran LCD. Rezygnacja z droższego OLED jest tym bardziej prawdopodobna, że sprzęt musi zaoferować znacznie więcej miejsca na gry. Przypomnijmy, że obecnie Switch posiada 32 GB pamięci, podczas gdy produkcje na Xboxie oraz PlayStation spokojnie przekraczają już 100 GB wymaganego miejsca na dysku.

Nintendo Switch OLED
Nintendo Switch OLED

Nintendo nie ma również zamiaru przejścia na żaden typ płyt. Fizyczne tytuły będą więc nadal uruchamiane przez gniazdo na kartridże.

Zobacz też: Gry na PS5 dla dzieci

Na koniec warto wspomnieć, że już w maju o Nintendo Switch 2 informowało Nikkei Asia. Dowiedzieliśmy się wtedy, że prace nad konsolą przebiegają sprawnie, ale nie powinniśmy spodziewać się jej premiery wcześniej niż wiosną przyszłego roku.

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2471 (w redakcji od 17.11.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.