Nintendo Switch 2 – wyciekła specyfikacja i cena konsoli! Ma być drożej oraz bez rewolucji

Nintendo Switch OLED

Sprawa Nintendo Switch 2 coraz bardziej się krystalizuje. I to na tyle, że właśnie wyciekła specyfikacja konsoli. Przeciek potwierdzałby też jej przewidywaną cenę, która była wcześniej analizowana przez specjalistów branżowych.

Przeciek zdradza cenę i specyfikację Nintendo Switch 2

Nintendo Switch
Nintendo Switch

Zawiedzeni będą przede wszystkim ci, którzy liczyli, że Nintendo Switch 2 będzie znacznie potężniejszy od swojego poprzednika. Jeśli wyciek specyfikacji jest prawdziwy, z technologicznego punktu konsola nowa konsola mogłaby zostać potraktowana bardziej jako jego upgrade, a nie pełnoprawny następca.

Specyfikacja Nintendo Switch 2 – wyciek

  • Procesor Nvidia T239
  • 8 GB RAM
  • 64 GB przestrzeni dyskowej
  • Ekran 120 Hz

Mielibyśmy więc do czynienia z kontynuowaniem dotychczasowej strategii Nintendo, które nadal nie zamierzałoby włączyć się do wyścigu pomiędzy Sony i Microsoftem. Zamiast tego doszłoby do sytuacji, w której firma oparłaby swój kalendarz wydawniczy na przede wszystkim własnych markach, co jest zrozumiałe. W rękach „Big N” znajdują się przecież takie IP jak Zelda, Mario czy Metroid Prime.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Dalej wyciek zdradza nam cenę nowej platformy. Zgodnie z informacjami podanymi przez źródło, Nintendo Switch 2 ma kosztować 400 dolarów (ok. 1568 zł). Kwota ta byłaby wyższa o równe 100 dolarów od Nintendo Switch, które zadebiutowało w 2017 roku.

Zobacz też: Gry podobne do Far Cry

Podsumowując – bez rewolucji, ale drożej. Podniesienie ceny przy obecnej sytuacji światowej gospodarki jest rzecz jasna zrozumiałe. Pozostaje jednak pytanie, czy większość graczy zechciałoby się na nie zgodzić.

Źródło: Economic Daily, Twisted Voxel (angielskie tłumaczenie)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.