Denuvo uspokaja graczy – DRM na Switcha bez wpływu na wydajność, połączenie z internetem niewymagane

Nintendo Switch OLED

Przedwczoraj pisaliśmy, że Denuvo może pojawić się w grach na Switchu. Firma Irdeto odpowiedzialna za to niesławne zabezpieczenie powiedziała dziś coś więcej na temat rozwiązania dla przenośnej konsoli Nintendo. Twórcy po raz kolejny zapewnili, że Denuvo na Switchu nie będzie miało negatywnego wpływu na gry, a do tego ujawnili kolejne ciekawe szczegóły.

REKLAMA

Denuvo ma nie spowalniać gier na Nintendo Switch

Nintendo Switch
Nintendo Switch

Kiedy świat obiegła wiadomość, że Denuvo może pojawić się na Switchu, gracze od razu zaczęli szerzyć swoje obawy. Zdecydowanie najgłośniejszą z nich była ta głosząca, że nowy DRM negatywnie wpłynie na wydajność gier. Mimo że już od samego początku twórcy zapewnili, że nic takiego nie będzie miało miejsca, to dzisiaj rzecznik prasowy Irdeto wystosował takie samo zapewnienie raz jeszcze. Ponadto dowiedzieliśmy się, że Denuvo na Switchu nie będzie wymagało połączenia z internetem, bo firma zdaje sobie sprawę, że obcuje z przenośną konsolą, a większość osób gra na niej offline.

Przeczytaj też: Dysk SSD do laptopa – najlepsze modele

Co ciekawe, w informacji prasowej twórcy Denuvo wspomnieli też, że DRM blokujący emulowanie gier ze Switcha na PC powstał z inicjatywy wydawców, których ze względu na umowy o poufności firma nie może wymienić. Jednocześnie rzecznik prasowy zaznaczył, że samo Nintendo nie było zaangażowane w tworzenie nowego oprogramowania.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!