Nintendo Switch Pro miał powstać, jednak został anulowany? Nowe doniesienia w sprawie ulepszonej wersji konsoli

Nintendo Switch

W pewnym momencie jedną z bardziej interesujących i pobudzających wyobraźnie plotek była ta, która od jakiegoś czasu mówiła, że Nintendo ma w planach wypuszczenie na rynek ulepszonej wersji Switcha z dopiskiem „Pro”. Po pięciu latach od premiery podstawowego modelu fani „Wielkiego N” nie otrzymali żadnych większych szczegółów na ten temat. Najnowsze doniesienia zdają się jednak potwierdzać, że inżynierowie pracowali nad nową wersją „Pstryczka”, jednak projekt ostatecznie trafił do kosza.

Projekt Nintendo Switch Pro rzekomo został anulowany, a „Wielkie N” zdaje się obawiać debiutu kolejnej swojej konsoli

Podcast DF Direct Weekly

Według raportu Digital Foundry japońska korporacja pracowała nad Nintendo Switch Pro, ale wiele osób pracujących nad prototypem potwierdziło, że projekt został anulowany. Potwierdzenie tych słów znaleźć można w raporcie finansowym firmy, który opublikowany został w sierpniu 2022 roku; stwierdzono w nim bowiem, że Nintendo nie planuje rozpoczęcia produkcji nowego modelu konsoli w przeciągu najbliższego roku fiskalnego. Oznacza to, że do czasu „następcy Switcha” na rynku dostępne będą wyłącznie trzy modele: Standard, Lite oraz OLED.

Przeczytaj też: Najlepsze gry akcji

Spekuluje się także, iż Nintendo „obawia się wejścia w następną generację systemów”. Pomimo imponujących wyników sprzedażowych osiąganych przez Switcha firma obawia się, że start nowej generacji może być obarczony podobnymi problemami do tych, z którymi na starcie mierzyła się konsola Wii U.

W związku z tym, jeśli Japończycy zdecydują się na wypuszczenie następcy Switcha, to będzie to raczej urządzenie bardzo podobne do swojego poprzednika. Kiedy to nastąpi? Niektóre głosy wskazują na 2024 rok, jednak w tej kwestii najlepiej jest czekać na oficjalne komunikaty ze strony „Wielkiego N”.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Super okazja!
Z