Nintendo Switch najlepiej sprzedającą się konsolą w Europie! PS5 w tyle, a Xbox znowu na końcu

ps5 nintendo switch oled zelda xbox series x

Mimo że od premiery The Legend of Zelda Tears of the Kingdom minie niebawem już miesiąc, to w internecie nadal można stosunkowo łatwo natknąć się na relacje graczy, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z tym tytułem. Nie jest też wielkim zdziwieniem, że tak mocny medialnie start spowodował też zwiększenie zainteresowania platformą, na której ukazała się owa gra. Nowy raport sprzedażowy wskazują jasno, że majowe wykresy sprzedaży konsol w Europie zostały zdominowane przez Nintendo Switch.

The Legend of Zelda Tears of The Kingdom motorem napędowym sprzedaży Nintendo Switch w maju 2023

Switch: Zelda Edition
Nintendo Switch: Zelda Edition

Zgodnie z najnowszymi raportami przekazywanymi przez portal GamesIndustry.biz w maju 2023 roku w Europie najlepiej sprzedającą się konsolą okazał się Nintendo Switch, deklasując przy tym dotychczasowego lidera, a więc PlayStation 5. W stosunku do analogicznego okresu w 2022 roku sprzedaż sprzętu od „Wielkiego N” wzrosła o 39%, co jest naprawdę imponującym wynikiem, zważywszy na jego wiek.

Naturalnie jest to efekt majowej premiery The Legend of Zelda Tears of the Kingdom, która w zaledwie trzy dni od startu rozeszła się w 10 milionach egzemplarzy na całym świecie.

Druga pod względem sprzedaży konsola, a więc PlayStation 5 mimo oddania palmy pierwszeństwa nadal zanotowała naprawdę dobry wynik. Okazuje się, że po najnowszy sprzęt Sony w maju 2023 roku sięgało aż 81% więcej osób niż równo rok wcześniej.

Najgorzej w całym zestawieniu radzą sobie konsole Xbox Series X i S, które jako jedyne w tej stawce zanotowały spadek sprzedaży. Dokładnie mowa tutaj o wyniku gorszym o 15% względem maja 2022.

Przeczytaj też: Gry symulatory

Kup Nintendo Switch

Powrót Nintendo Switch na tron sprzedażowy w Europie nie powinien dziwić, a niektórzy wskazują wręcz, że był on do przewidzenia. W końcu seria gier z bohaterskim Linkiem jest świetnym lewarem na sprzedaż konsol „Wielkiego N” i zapewne przy okazji premiery kolejnej gry z tego cyklu nowy sprzęt od Japończyków również będzie notował ogromne wzrosty sprzedaży.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.