Nintendo przypomina, kiedy uniemożliwi korzystanie z eShopu na konsolach Wii U i Nintendo 3DS

Nintendo Wii U

Nintendo nie ugięło się pod naporem krytyki, z którą japońska firma musiała się zmierzyć po poinformowaniu graczy o planowanym wyłączeniu dostępu do eShopa na konsolach Wii U i 3DS. Korporacja po raz kolejny przypomniała, kiedy sklep zostanie „odłączony” na wyżej wymienionych sprzętach.

Nintendo Wii U i Nintendo 3DS zostaną odcięte od Nintendo eShop

Konsola Nintendo Wii U

Dokładnie od 27 marca 2023 roku nie będzie już możliwe robienie zakupów w sklepie Nintendo eShop na Wii U i Nintendo 3DS. Jak czytamy na stronie Nintendo, od tego dnia nie będzie również możliwe pobieranie bezpłatnej zawartości – w tym wersji demonstracyjnych gier.

Aby przygotować się na nadchodzące zmiany od 29 sierpnia 2022 roku uniemożliwione będzie używanie kart Nintendo eShop Card w celu dodania środków na koncie w Nintendo eShop dla Wii U lub Nintendo 3DS. Japońska firma zaleca, aby wykorzystać pozostałe środki do 27 marca 2023 roku.

Zobacz też: Gry na Nintendo Switch

Wyżej wymienione zmiany nie dotyczą Nintendo Switch. Ponadto korporacja zapewnia, że posiadacze Wii U i 3DS nie muszą martwić się o posiadane gry, rozgrywkę online czy przyszłe aktualizacje oprogramowania – żadna z tych rzeczy nie zostanie zablokowana/ograniczona, więc w dalszym ciągu będzie można cieszyć się grą na tychże konsolach.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja ograniczona czasowo!
Z