No Man’s Sky z największym zainteresowaniem od lat! Kosmiczna gra zyskuje popularność po ostatniej łatce

no man's sky

Niedawno do No Man’s Sky trafiła duża aktualizacja Echoes, która wprowadziła całą masę nowości. Pojawiła się między innymi nowa rasa obcych czy wyprawa Voyagers. Teraz z kolei Hello Games przekazuje świetne wieści – kosmiczny tytuł przeżywa prawdziwe odrodzenie!

No Man’s Sky zyskuje na popularności. Najlepszy miesiąc w historii gry

Jak podaje na portalu X Sean Murray, szef Hello Games, No Man’s Sky w tym miesiącu cieszy się największym zainteresowaniem od lat. Dotyczy to wszystkich platform: PC, Xbox, Switch, PlayStation, Mac, VR, a także usługi Game Pass.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Choć nie poznaliśmy dokładnych liczb, rzut oka na statystyki ze SteamDB również pozwala zauważyć dużą popularność No Man’s Sky. W ciągu ostatnich 24. godzin w grze równocześnie spędzało czas nawet 25 tysięcy osób, a należy pamiętać, że dotyczy to jedynie platformy Steam.

no man's sky statystyki
Statystyki No Man’ Sky

Tak dobry wynik tytuł od Hello Games może zawdzięczać ostatniej darmowej aktualizacji, która wprowadziła naprawdę wiele nowości. Łatka o nazwie Echoes oferuje między innymi nową rasę obcych (robotyczne Autofagi), przeprojektowany system walki w przestrzeni kosmicznej czy kolejną wyprawę, która zapewnia ciekawe nagrody.

No Man’s Sky w 2023 roku

Wiele osób uważa również, że premiera Starfield od Bethesdy przyczyniła się do wzrostu zainteresowania innymi grami rozgrywającymi się w przestrzeni międzygalaktycznej. Rzeczywiście No Man’s Sky i Starfield łączą pewne cechy, w tym możliwość eksploracji kosmosu czy skanowania fauny, flory i zasobów na planetach. Należy jednak pamiętać, że mimo podobieństw, te gry reprezentują inne gatunki.

Zobacz też: Gry podobne do The Last of Us

Na zakończenie warto wspomnieć, że No Man’s Sky przebyło długą drogę od momentu premiery w 2016 roku. Z początku gra nie prezentowała się najlepiej, jednak determinacja twórców sprawiła, że teraz produkcja jest niemal nie do poznania i przyciąga coraz większe grono fanów.

O autorze
Patrycja Pietrowska
Redaktorka działów Newsy & Promocje

Grami interesuje się od kiedy pamięta, jednak pisze o nich od niedawna. Nie faworyzuje żadnej z platform i chętnie poszerza horyzonty, jeśli chodzi o gatunki. Spędziła zdecydowanie zbyt wiele czasu w Apex Legends. Poza grami kolekcjonuje płyty z muzyką.

Liczba wpisów: 916 (w redakcji od 24.05.2023)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.