Pan Lodowego Ogrodu jako soulskie? Nocny Wędrowiec od polskiego studia ogłoszony

Nocny Wędrowiec

Trudno o lepszy dzień dla wszystkich fanów gier od rodzimych deweloperów. Przed chwilą informowaliśmy, że growej adaptacji od polskiego studia Mighty Koi doczeka się legendarny wiking Thorgal. Nie jest to jednak jedyny projekt rodzimej firmy, bo wzięli oni na tapet prozę jednego z popularniejszych polskich autorów z gatunku fantasy.

Nocny Wędrowiec z pierwszymi szczegółami

Mighty Koi ogłosiło, że drugim projektem nad którym pracują, będzie pozycja Nocny Wędrowiec, bazująca na sadze Jarosława Grzędowicza „Pan Lodowego Ogrodu”. Według zapowiedzi ma być to tytuł z gatunku soulslike, gdzie graczom przyjdzie wcielić się w charakternego Vuko Drakkainena.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Fabuła Nocnego Wędrowca ma bazować na motywach znanych z powieści, czyli samotnej wyprawie ratunkowej i odnalezieniu zaginionych naukowców na wyspie Midgaard. Co bardzo interesujące, w procesie tworzenia gry bierze udział sam autor serii książek, czyli Jarosław Grzędowicz, a oficjalny patronat nad grą realizuje wydawnictwo Fabryka Słów. To zaś daje nadzieje, że pod względem narracyjnym produkcja prezentować będzie naprawdę wysoki poziom.

Mighty Koi przekazało, że dostrzegają w historii Drakkainena ogromny potencjał i chcą jak najlepiej oddać ducha książek. Podobnie jak w przypadku Thorgala ambicją deweloperów jest wydanie gry, która trafi w gusta polskich i zagranicznych odbiorców. Nie jest to łatwe zadanie, ale do odważnych świat należy.

Na ten moment studio podzieliło się jedynie szeregiem grafik koncepcyjnych, które mogą sugerować, jak prezentować się będzie Nocny Wędrowiec. Termin premiery nie jest jeszcze znany, ale zapewne jest to kwestia kilku następnych lat. Warto więc mieć na uwadze studio Mighty Koi, bo mogą naprawdę namieszać!

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.