Nowa aktualizacja do PlayStation 5 poprawi wydajność. Łatka zajmuje więcej miejsca, niż zazwyczaj

PlayStation 5

Sony postanowiło wypuścić nową aktualizację do konsoli PlayStation 5. Łatka nie wprowadza jednak żadnych nowych funkcji ani nie zawiera rozwiązań znanych problemów. Całość ma na celu zwiększenie wydajności systemu. Co ciekawe, plik zajmuje około dwa razy więcej miejsca, niż zazwyczaj.

Aktualizacja PlayStation 5 poprawi wydajność

PlayStation logo
Logo PlayStation

Najnowsza aktualizacja oprogramowania konsoli PlayStation 5 oznaczona została numerem 22.02-06.00.01. Choć może się to wydać zaskakujące, nie wnosi ona nic nowego — ani nie odkrywa nieznanych dotąd funkcji, nie poprawia też dotychczasowych błędów czy nie wprowadza innowacji. Całość skupiona została na rzekomej poprawie wydajności systemu.

Zobacz też: Głośniki do telewizora

Nowa łatka zwraca na siebie uwagę na przykład rozmiarem. Waży bowiem ponad 1 gigabajt, co sprawia, że jest dwukrotnie większa od standardowych rozmiarów podobnych uaktualnień. Nie jest to zatem nic rewolucyjnego, ani nawet podobnego do niedawnego patcha wprowadzającego rozgrywkę w rozdzielczości 1440p na PS5. Pozostaje czekać na kolejne nowości — a te mają pojawić się niedługo, wraz z naprawą niektórych błędów.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Spora okazja!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.