Overwatch 2 stracił 99,9% widzów na Twitchu i to w zaledwie kilka dni

Overwatch 2

W zeszłym tygodniu wystartowała beta Overtwatch 2 i w rekordowym momencie przyciągnęła przed ekrany ponad półtora miliona widzów na Twitchu. Niestety dla Blizzarda, zainteresowanie kolejną odsłoną tego hero shootera okazało się być tylko chwilowe. Na moment publikacji niniejszego wpisu transmisje na Twitchu z Overwatch 2 ogląda… 1200 osób.

Ogromny spadek zainteresowania Overwatch 2 na Twitchu

Zwiastun Overwatch 2 elementami rozgrywki

Beta multiplayera Overwatch 2 rozpoczęła się 26 kwietnia. Jak to z nowościami bywa, streamerzy szybko rzucili się na kontynuację hitu Blizzarda z 2016 roku i wystartowali ze swoimi transmisjami. W szczytowym momencie rozgrywki z Overwatcha 2 oglądało na platformie Amazona ponad 1,5 miliona widzów, ale zainteresowanie grą spadło w rekordowym tempie.

Przeczytaj też: Najlepsze oferty na PlayStation 5

Jak już wspomnieliśmy, obecnie streamy z Overwatcha 2 na Twitchu ogląda tylko nieco ponad 1000 osób. Owszem, godzina jest raczej wczesna, ale mimo wszystko wynik jest fatalny i pokazuje, że nowy hero shooter Blizzarda nie wzbudza takich emocji, jak produkcja z 2016 roku. Popularni streamerzy szybko zrezygnowali z drugiej części Overwatcha i powrócili do gier, które potrafią utrzymać zainteresowanie graczy, czyli m.in. Fortnite, CS:GO, Valorant, League of Legends, Warzone czy Apex Legends. Co tu dużo mówić: Blizzard ma problem.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja ograniczona czasowo!
Z