Nowa Forza Motorsport „podniesie poziom gier wyścigowych” – uważa szef Xbox Game Studios

Forza Motorsport 8

Nowa Forza Motorsport w pełni wykorzysta potencjał konsoli Xbox Series X|S – tytuł zadziała w rozdzielczości 4K i 60 klatkach na sekundę na najmocniejszej konsoli Microsoftu, a o grze teraz postanowił przypomnieć Matt Booty, szef inicjatywy Xbox Game Studios, który jest pewny, że Turn 10 wciśnie fanów wyścigówek w fotel.

REKLAMA

Fani motoryzacji powinni czekać na nową Forzę Motorsport

Xbox Podcast – rozmowa o m.in. Forzie Motorsport

W ostatnich dniach szefostwo Microsoftu – na czele właśnie ze wspomnianym wyżej Mattem Booty – zrobiło „naprawdę obszerny przegląd nowej Forzy Motorsport”, co pozwoliło im sprawdzić, jak obecnie wypada nadchodząca wyścigówka. Booty podczas nagrywania oficjalnego podcastu Xbox wspomniał, że po tym, co widział, jest pewny, iż Forza Motorsport ustawi bardzo wysoko poprzeczkę i zaoferuje nową jakość w grach z gatunku wyścigówek.

Przeczytaj też: Kody do The Sims 4

W rzeczonym podcaście Booty wspomniał także o swojej karierze jako deweloper (w przeszłości pracował właśnie jako twórca produkcji wyścigowych) i tym, jak na przestrzeni kolejnych lat zmieniło się postrzeganie tego gatunku gier. Jest pod wrażeniem technologii podkreślających oprawę graficzną – z naciskiem na ray tracing.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!