Wiemy, w jakiej rozdzielczości i ilu FPS-ach zadziała nowa Forza Motorsport na XSX|S. Wkraczamy w nową generację!

Forza Motorsport

Nowa Forza Motorsport 8 została zapowiedziana podczas Xbox & Bethesda Games Showcase 2022. Prezentacja zachwyciła fanów Xboksa, ponieważ produkcja – co tylko potwierdziły porównania graficzne m.in. z Forzą Motorsport 7 – może poszczycić się niesamowitą oprawą graficzną i ogromną dbałością o detale. Deweloperzy potwierdzili teraz ważny szczegół.

REKLAMA

Nowa Forza Motorsport pozwoli na rozgrywkę w 4K i 60 FPS-ach na Xbox Series X

Nowa Forza Motorsport – trailer

Po ujawnieniu gry na wyżej wymienionym wydarzeniu twórcy z Turn 10 Studios odpowiedzieli na swoim blogu na najczęściej zadawane pytania przez graczy. Jednym z nich była kwestia tego, w jakim trybie zadziała nowa Forza Motorsport na obecnej generacji konsol Microsoftu.

Patrząc na wypowiedź deweloperów, wydaje się, że nowa Forza Motorsport zaoferuje wyłącznie jeden tryb graficzny. Na Xbox Series X|S gra zostanie uruchomiona w rozdzielczości 4K i 60 klatkach na sekundę (obsługując przy tym ray tracing), a użytkownicy Xbox Series S będą musieli zadowolić się rozdzielczością 1080p przy zachowaniu 60 FPS-ów.

Sprawdź także: 4 gry, które niebawem opuszczą Xbox Game Pass

Forza Motorsport nadjedzie do nas wiosną 2023 roku. Warto przypomnieć, iż będzie ona dostępna w abonamencie Xbox Game Pass od dnia premiery.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!