Wiemy, w jakiej rozdzielczości i ilu FPS-ach zadziała nowa Forza Motorsport na XSX|S. Wkraczamy w nową generację!

Forza Motorsport

Nowa Forza Motorsport 8 została zapowiedziana podczas Xbox & Bethesda Games Showcase 2022. Prezentacja zachwyciła fanów Xboksa, ponieważ produkcja – co tylko potwierdziły porównania graficzne m.in. z Forzą Motorsport 7 – może poszczycić się niesamowitą oprawą graficzną i ogromną dbałością o detale. Deweloperzy potwierdzili teraz ważny szczegół.

Nowa Forza Motorsport pozwoli na rozgrywkę w 4K i 60 FPS-ach na Xbox Series X

Nowa Forza Motorsport – trailer

Po ujawnieniu gry na wyżej wymienionym wydarzeniu twórcy z Turn 10 Studios odpowiedzieli na swoim blogu na najczęściej zadawane pytania przez graczy. Jednym z nich była kwestia tego, w jakim trybie zadziała nowa Forza Motorsport na obecnej generacji konsol Microsoftu.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Patrząc na wypowiedź deweloperów, wydaje się, że nowa Forza Motorsport zaoferuje wyłącznie jeden tryb graficzny. Na Xbox Series X|S gra zostanie uruchomiona w rozdzielczości 4K i 60 klatkach na sekundę (obsługując przy tym ray tracing), a użytkownicy Xbox Series S będą musieli zadowolić się rozdzielczością 1080p przy zachowaniu 60 FPS-ów.

Sprawdź także: 4 gry, które niebawem opuszczą Xbox Game Pass

Forza Motorsport nadjedzie do nas wiosną 2023 roku. Warto przypomnieć, iż będzie ona dostępna w abonamencie Xbox Game Pass od dnia premiery.

O autorze
Mateusz Wróbel
Autor

Uwielbia każdą wolną minutę spędzać przed komputerem lub konsolą. Szczególnie zauroczony w RPG-ach i przygodówkach, w których największą rolę odgrywają wybory. W wolnym czasie sięgnie również po serial, ale na pierwszym miejscu zawsze stawia gry wideo.

Liczba wpisów: 442 (w redakcji od 19.05.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
TAKIEJ PROMOCJI NIE BYŁO OD 2 LAT!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.