Nowa gra twórców Days Gone kosztuje krocie. Najnowsze doniesienia zdradzają budżet produkcji

Days Gone

Bend Studio, czyli twórcy hitu, jakim okazało się Days Gone, pracują obecnie nad zupełnie nowym tytułem. Okazuje się, że budżet, który pochłania proces produkcji gry jest ogromny. Według wyliczeń byłego reżysera pracującego w Bend Studio, za ułamek tej kwoty mogło powstać Days Gone 2.

Budżet nowej gry Bend Studio przyprawia o zawrót głowy

Jeff Ross, reżyser Days Gone, podzielił się informacją na platformie X, że według jego szacunków, Bend Studio wydało już przynajmniej 250 milionów dolarów na swój nadchodzący projekt. Biorąc pod uwagę fakt, że gra nawet nie została jeszcze oficjalnie zapowiedziana, owa liczba, wydaje się być wręcz niedorzeczna. Co więcej, zwrócił on również uwagę na fakt, że budżet przewidziany na Days Gone 2 wyniósł „zaledwie” 150 milionów dolarów.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Powyższe liczby faktycznie mogę przyprawić o zawrót głowy. Szczególnie w przypadku niezapowiedzianego jeszcze tytułu. Trzeba jednak brać poprawkę na to, że nie są to oficjalne dane, a jedynie szacunkowe wyliczenia osoby, która miała okazję pracować w Bend Studio.

Mówi się, że Bend Studio pracuje obecnie nad grą live service, co w skrócie może oznaczać kolejną grę-usługę. Czy tak jednak jest w rzeczywistości, to już okaże się po pierwszej zapowiedzi nadchodzącego dzieła od twórców Days Gone.

Źródło: X (Twitter)

O autorze
Herbert Friedel
Redaktor działu Newsy

Gracz od małego. Urodzony konsolowiec. Wychowany na sprzęcie Sony, ale obecnie jego życie maluje się w barwach niebiesko–czerwono–zielonych. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
TAKIEJ PROMOCJI NIE BYŁO OD 2 LAT!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.