God of War na PC był tak dobry, że jego twórcy już pracują nad zupełnie nową grą

God of War Ragnarok

O tym, że Sony sprzedaje obecnie ogrom gier na PC wiedzą już wszyscy. Okazuje się, że japoński gigant postanowił ponownie skorzystać z usług jednego z deweloperów. Chodzi o Jetpack Interactive, czyli ekipę odpowiedzialną za port God of War na PC. Wykonali świetną robotę, dlatego korporacja postanowiła zlecić im coś… specjalnego.

REKLAMA

Twórcy pecetowego God of War z nową grą

God of War Kratos
God of War

Jetpack Interactive to relatywnie niewielkie studio, które ma w swoim portfolio szereg współprac z większymi graczami i kilka specyficznych projektów — jak choćby port God of War na PC, który okazał się wielkim sukcesem. Sony jest bardzo zadowolone z dotychczasowej współpracy, w efekcie czego deweloperzy dostali od Japończyków zadanie specjalne. Mowa oczywiście o stworzeniu zupełnie nowej gry!

Zobacz też: Laptop gamingowy do 4000 zł

Studio będzie odpowiedzialne za stworzenie gry-usługi AAA, która ma bazować na jednej z flagowych marek Sony. Wszystko wyszło na jaw za sprawą ogłoszeń o pracę, w których Jetpack Interactive stara się znaleźć nowych programistów do swojego zespołu. Nie jest zupełnie wiadome, o jakie IP chodzi ani czym konkretnie będzie ta gra — poza tym, że najprawdopodobniej wchodzi w skład nowej polityki Sony. Ta zakłada nie tylko podbój rynku PC, ale również dostarczanie wspomnianych tytułów w formie usług.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!