Sony znalazło kurę znoszącą złote jaja — ich gry na PC sprzedają się genialnie!

God of War Ragnarok Svartalfheim

Jak zarobić ogromną ilość pieniędzy możliwie najmniejszym kosztem? Jedną z opcji jest posiadanie portfolio świetnych gier na konsolę swojego autorstwa. Następnie należy zmienić swoją politykę wydawniczą i spróbować sił na innym rynku. Sony już wie, że popełniło genialną decyzję.

Sony sprzedaje swoje gry jak nigdy przedtem

Sony już od jakiegoś czasu inwestuje w przenoszenie swoich gier na rynek pecetowy. Tytuły wcześniej znane wyłącznie z konsol PlayStation zaczęły lądować na komputerach osobistych, co spotkało się z bardzo dobrym przyjęciem przez graczy. Gry takie, jak Horizon: Zero Dawn czy Days Gone i God of War stały się ponownie sprzedażowymi hitami — i to lata po swoich oryginalnych premierach! Dowodem tego są wyniki sprzedaży z USA.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Wspomniane produkcje znajdowały się daleko w tyle w zestawieniach sprzedażowych, aż do momentu pecetowych premier. Te potrafiły bardzo mocno rozbudzić zainteresowanie graczy, którzy z reguły nie mieli wcześniej możliwości ogrania omawianych gier. Co ciekawe, taki wzrost i świetna sprzedaż tyczy się każdej premiery spod szyldu japońskiej firmy. Ostatnio można było przeczytać o sprzedaży Spider-Man Remastered.

Zobacz też: Głośniki do telewizora

Przed Sony świetny okres. Niedługo do pecetowego portfolio firmy trafi Uncharted Kolekcja Dziedzictwo Złodziei, czy nowa odsłona God of War o podtytule Ragnarok. Nie można też zapomnieć o The Last of Us Part 1.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.