Twórcy Cyberpunk 2077 i Wiedźmina 3 opracowują grę skupiającą się na samurajach. Znamy pierwsze szczegóły

Dark Passenger

Były pracownik CD Projekt RED – Jakub Ben – postanowił w przeszłości utworzyć studio Dark Passenger, które zajmowało się tworzeniem animacji i innych filmów na zlecenie CDP, które potem były wykorzystywane w Cyberpunku 2077 czy Wiedźminie 3. Teraz ekipa ma zamiar stworzyć swoją pierwszą, większą grę.

Dark Passenger to ekipa deweloperów z CD Projekt RED

Jak wynika z pierwszych informacji, zespół składający się obecnie nie tylko z Bena, ale również Pawła Kulety (dyrektora operacyjnego) i Magdaleny Furman (animatorki postaci) opracowuje sieciową produkcję osadzoną w feudalnej Japonii. Gra jest budowana na silniku graficznym Unreal Engine 5 i nie zabraknie w niej trybów PvP, PvE czy kooperacji.

Wcielimy się w shinobi czy kunoichi i rzucimy wyzwanie wysoko położonym podwładnym, a wszystko to aby znaleźć potężne, tajemnicze artefakty. Będziemy mogli skakać między budynkami, wspinać się na dachy czy skradać się w świątyniach i innych charakterystycznych dla azjatyckiej kultury budowlach. Twórcom zależy na tym, aby odbiorcy zawierali sojusze i podejmowali niespodziewane konfrontacje.

Sprawdź także: Najlepsze gry battle royale

Gra jest aktualnie w pre-produkcji, więc do premiery jeszcze długa droga. W międzyczasie Dark Passenger na czele z Jakubem Benem rekrutuje wielu deweloperów, o czym poinformowali za sprawą podlinkowanego wyżej tweeta.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja ograniczona czasowo!
Z