Banjo-Kazooie zostanie wskrzeszone? Microsoft podobno pracuje nad nową grą z serii

Banjo-Kazooie

Gigant z Redmond ostatnimi czasy nie oszczędzał i swoje szeregi zasilił wieloma zdolnymi zespołami deweloperskimi. Logicznym więc się wydaje, że studia Microsoftu w pocie czoła pracują nad nowymi grami. Jedną z nich ma być zapomniana już marka Banjo-Kazooie.

Znany Insider podzielił się wiadomością, która sugeruje, że Microsoft od długiego czasu pracuje nad nową odsłoną Banjo-Kazooie

Banjo i Kazooie

NateTheHate, czyli Insider związany z Microsoftem ogłosił, że firma szykuje się na powrót Banjo-Kazooie. Wiadomość została opublikowana jeszcze przed sylwestrem, a gra podobno ma być w produkcji od początku 2022 roku. Wtedy bowiem właśnie rzekomo zostały zatwierdzone prace nad tytułem.

Projekt jest wciąż aktywny, ale zgoda na niego została wydana dopiero na początku zeszłego roku. Jest jeszcze wiele do zrobienia i proces produkcji może ulec ogromnej zmianie (porzucone pomysły, wewnętrzne resety itp.)

Insider NateTheHate

Zobacz też: Najlepsze gry bez konieczności dostępu do internetu

W jednym z ostatnich wywiadów sam Phil Spencer wspomniał, że jest świadomy, iż gracze wyczekują kolejnej części Banjo-Kazooie. Można zatem wnioskować, że rzeczywiście coś jest na rzeczy i być może niedługo światło dzienne ujrzy zapowiedź nowej gry z serii.

Microsoft ostatnio poszerzył swoje portfolio o wiele studiów deweloperskich, więc możliwe, że coś jest na rzeczy. Należy jednak pamiętać, że póki co owe informacje to tylko domysły i nie są w stu procentach potwierdzone.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Źródło: Pure Xbox

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.