Wyciekły szczegóły o nowej wersji PS5! Koniec z wyciekami i uszkadzaniem konsol?

PlayStation 5

Pogłoski i plotki na temat kolejnych rewizji konsol PlayStation 5 w ostatnim czasie mocno wezbrały na sile. Zgodnie z nimi już wkrótce Sony zaprezentuje światu zupełnie nowe wydanie swojego sprzętu, a niedługo po tym trafi on w ręce spragnionych graczy. Pośród tych wszystkich nieoficjalnych doniesień, szczególną uwagę zwrócić mogą te dotyczące inżynieryjnych rozwiązań, na które rzekomo zdecydowało się Sony.

Procesor nowej wersji PS5 ma być mniejszy niż pierwowzór i pozbawiony ciekłego metalu

Wczoraj na twitterowym profilu Zuby_Tech pojawiła się informacja, jakoby najnowsza rewizja PlayStation 5, kryjąca się pod kodem CFI-1300, będzie pozbawiona ciekłego metalu pomiędzy APU a radiatorem. W przeciwieństwie do poprzednich wydań konsoli od Sony zmianie ulegnie też sam procesor, który z 7nm został rzekomo pomniejszony do 5 nm.

Zgodnie z tym, co przekazuje insider, ma to zwiększyć efektywność chłodzenia zainstalowanego w sprzętach Sony. Dodatkowo rezygnacja z ciekłego metalu na rzecz termopadów lub pasty wiąże się z mniejszymi kosztami produkcji.

W odpowiedzi na liczne pytania, które pojawiły się po publikacji tych doniesień, informator w pośredni sposób przyznał, że model CFI-1300 ma być oczekiwaną przez wielu wersją PS5 Slim. To zaś dosyć mocno kłóci się z niedawnymi doniesieniami Toma Hendersona, który nie traktował nadchodzącego wydania konsoli od Sony jako „odchudzonego”.

Przeczytaj też: Gry visual novel

Kup PlayStation 5

Oczywiście na ten moment ciężko w pełni zweryfikować te doniesienia, jednak wydają się one całkiem interesujące. Nie jest tajemnicą, że Sony w kolejnych wersjach PS5 starało się zmniejszyć rozmiary niektórych podzespołów, tak aby ograniczyć rozmiar i wagę całej konsoli. Mimo wszystko do momentu oficjalnej zapowiedzi lub pierwszej prezentacji należy do tych doniesień podejść z dużym dystansem.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.