2 świetne, niszowe RPG-i akcji trafiają do Xbox Game Pass! Jeden z nich inspiruje się Diablo 2 i to widać

Xbox Game Pass

Przedwczoraj Microsoft ujawnił gry w Xbox Game Pass na drugą połowę maja 2023, a także zdradził, jakie tytuły wkrótce opuszczą abonament. Tymczasem dzisiaj – zgodnie z zapowiedzią – w subskrypcji debiutują dwie pozycje. Mowa o Eastern Exorcist – niszowym, ale świetnym RPG-u akcji, a także konsolowej wersji ciepło przyjętego Ghostlore, jawnie inspirującego się branżowymi klasykami.

Nowe gry w Xbox Game Pass (18 maja 2023)

Zwiastun Eastern Exorcist

Eastern Exorcist to side-scrollowa gra RPG akcji w 2D. Akcja opowieści rozgrywa się we wschodnim świecie fantasy, zamieszkiwanym przez najrozmaitsze duchy i potwory. Główny bohater produkcji studia Wildfire Game trudni się profesją tytułowego egzorcysty, którego zadaniem jest walka ze wszelkiej maści zagrożeniami.

Zwiastun Ghostlore

Ghostlore to również RPG akcji, lecz gra stawia na zupełnie inny typ rozgrywki niż Eastern Egxorcist. Fabuły samej w sobie tu nie uświadczymy, a motywem przewodnim zabawy jest nic innego jak przemierzanie proceduralnie generowanych lokacji i walka z potworami z folkloru Azji Południowo-Wschodniej. Twórcy Ghostlore jawnie przyznają, że ich inspiracją przy tworzeniu gry były takie klasyki jak Diablo 2 czy Titan Quest.

Przeczytaj też: Gry podobne do League of Legends

Obie gry są już dostępne w bibliotece Xbox Game Pass. W ramach abonamentu Microsoftu można je uruchomić na następujących platformach:

  1. Eastern Exorcist (Xbox One, Xbox Series X|S, PC)
  2. Ghostlore (Xbox One, Xbox Series X|S) – wydanie na PC jest dostępne w subskrypcji od dawna

Będzie grane, czy to nie Wasze klimaty? Koniecznie napiszcie w komentarzach poniżej!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.