Nowe karty rozszerzeń do Xboxów Series X|S oficjalnie! Znamy polskie ceny SSD-ków od Western Digital

Karta-rozszerzeń-SSD-Xbox-Series-S-Western-Digital

Jakiś czas temu wyciekły nowe informacje na temat kart rozszerzeń SSD do Xboxów Series X|S, które na rynek planował wprowadzić Western Digital. Zgodnie z nimi dyski miały zostać zapowiedziane podczas Xbox Games Showcase, ale okazuje się, że nie będziemy musieli czekać na to tak długo. Producent ogłosił je już bowiem oficjalnie, a informacji tej towarzyszą od razu polskie ceny sugerowane produktów.

Karty rozszerzeń SSD do Xboxów Series X|S od Western Digital. Poznaliśmy polskie ceny

Karta rozszerzeń SSD Xbox Series X Western Digital
Karta rozszerzeń SSD Western Digital

Przypomnijmy, że według wcześniejszego przecieku karty rozszerzeń SSD od Western Digital miały kosztować 79,99 dolarów (ok. 335 zł) za dysk o pojemności 512 GB oraz 149,99 dolarów (ok. 629 zł) w przypadku 1 TB dodatkowego miejsca. Cóż, można się było jednak spodziewać, że oficjalne polskie ceny będą odrobinę wyższe.

I tak w Polsce za karty WD_BLACK C50 Expansion Card przyjdzie nam zapłacić 599 zł za wersję o pojemności 512 GB albo 799 zł za 1 TB. Zdecydowanie nie są to więc kwoty, które ucieszą przeciętnego posiadacza Xboxów Series X|S.

Warto wspomnieć, że potwierdziła się jeszcze jedna plotka. Do zakupu kart rozszerzeń od Western Digital rzeczywiście dostaniemy dostęp do abonamentu Xbox Game Pass Ultimate na jeden miesiąc.

Przypomnijmy, że alternatywą dla dosyć drogich oficjalnych kart rozszerzeń SSD są jeszcze dosyć już archaiczne, kompatybilne z Xboxami dyski HDD, które nadal można kupić w tradycyjnej sprzedaży. Gry można też przechowywać na zwykłych dyskach USB, ale do ich uruchomienia potrzebne będzie wtedy ponowne przeniesienie ich do wbudowanej pamięci konsoli albo właśnie na zgodne ze sprzętem „Zielonych” nośniki.

Zobacz też: Ranking słuchawek bezprzewodowych nausznych

Kup Xbox Series X

A Wy co myślicie o kartach rozszerzeń SSD Western Digital oraz ich cenach? Być może nie potrzebujecie ich wcale, bo domyślnie dostępne miejsce na konsolach jest dla Was wystarczające?

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.