Nowy Counter-Strike? Tak wygląda CS:GO na silniku Source 2, ale nie od Valve

Counter Strike Global Offensive

Fani często domagają się nowych rzeczy od Valve. Problem w tym, że często ich nie dostają. Pomijając już przypadek Half-Life 3, od jakiegoś czasu można natknąć się na graczy chcących zobaczyć nową wersję gry Counter-Strike – tym razem na silniku Source 2. To marzenie w pewien sposób właśnie się ziściło.

REKLAMA

Nowy Counter-Strike na silniku Source 2 – nieoficjalny projekt fanów

CS:GO na silniku Source 2

Do sieci trafił gameplay ukazujący CS:GO na silniku Source 2. Gra działa, wygląda nieźle, ale jest jeden mały problem. Materiał nie pochodzi od Valve, a od niezależnej grupy modderów, reprezentowanej przez kanał Gabe Follower 2. Ekipa stworzyła grę zupełnie od podstaw, rzekomo nie korzystając z ani linijki oryginalnego kodu. Wszystko to na podstawie silnika Source 2.

Dotychczasowy efekt prac można obejrzeć na powyższym wideo. Twórcy twierdzą, że zajęło im to około 6 miesięcy, a z racji sprawnego przebiegu prac pełna wersja gry ukaże się wcześniej, niż później. Całość zostanie udostępniona za darmo jako open-source. Czy Valve weźmie przykład z twórców i skupi się na nowej wersji swojego hitu? Niedawny przeciek na platformie Discord zasugerował graczom, że ktoś już ogrywał kontynuację CS:GO.

Zobacz też: Najlepsze gry battle royale

W oczekiwaniu na nowości w świecie Valve może pomóc zabawa w dotychczasowej wersji gry. Ostatnio pojawił się nowy tryb gry z losowo generowanymi hitboxami! Społeczność gry jest w dalszym ciągu ogromna i zaangażowana, a w poprawieniu rozgrywki z pewnością pomogą komendy do CS:GO.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!